logo

15 Aralık 2017

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu istifa etti

İstanbul Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu istifa etti.

necmi kadıoğluİstanbul‘un Esenyurt ilçesinin belediye başkanı Necmi Kadıoğlu istifa etti. İstifa eden Belediye Başkanı Kadıoğlu 2014 yerel seçimlerinde AK Parti‘den aday olmuştu. Kadıoğlu oyların yüzde 47’sini almıştı.

ESENYURT BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA

Belediyeden yapılan açıklamada, 13 yıl 8,5 aydır ilçenin belediye başkanlığını yürüten Kadıoğlu’nun, bugün itibarıyla kendi isteğiyle görevinden istifa ettiği, buna ilişkin yazılı talebini Valiliğe bildirdiği belirtildi.

Açıklamada, Kadıoğlu’nun 3 yıldır muhtelif sağlık sorunları nedeniyle tedavi gördüğü kaydedilerek, şöyle denildi:

“Sorumlu olduğu ilçenin ve Esenyurt halkının ihtiyacı olan hizmetlerin üretilmesinde ve yerine getirilmesinde bu sağlık sorunlarının engel olmaya başlayacağı kaygısıyla böyle bir istifa kararı almış bulunmaktadır. Sayın Belediye Başkanımızın, seçildiği günden bugüne kadar Esenyurt ilçesine ve halkına olan duyarlılık sebebiyle almış olduğu bu kararı saygıyla karşılıyoruz. Kendisine Esenyurt ilçesi ve içinde yaşayan insanlar adına gösterdiği insanüstü gayret, çaba ve çalışmalar, sağlık, eğitim, çevre, kültür, sosyal barış daha nice hizmetlerinden ötürü sonsuz şükran ve teşekkürlerimizi kamuoyu önünde sunarız.”

ESENYURT BELEDİYE BAŞKANI NECMİ KADIOĞLU KİMDİR?

2004 yılından beri Esenyurt Belediyesi’nin Başkanlık koltuğunda oturan Necmi Kadıoğlu 1954 yılında Gümüşhane’de doğdu. Kadıoğlu, İlkokulu Gümüşhane’de orta, lise ve üniversite eğitimini ise İstanbul’da tamamladı. İş hayatına Gümrük Müşaviri olarak başladı. Mali Müşavir olarak çalıştı.

Yurt içinde ve yurt dışında üstdüzey yöneticilik yaptı. 1992-1993 yılları arasında Kağıthane Belediyesi’nde Başkan Danışmanlığı yaptı. 1994-1998 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Kaynak ve İştirakler Daire Başkanlığı ve Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulundu.

Esenyurt Belediyesi’nin sitesinde verilen bilgilere göre Kadıoğlu, iyi derecede İngilizce, Almanca ve Arapça bilmektedir. İstifa eden Belediye Başkanı Kadıoğlu evli ve altı çocuk babasıdır.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
2865 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.