logo

Çam ve Sakura’da hamile hemşireye saldıran baba ve oğlu tutuklandı

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde geçen pazar günü hamile hemşire Gülhan D.’ye saldıran Rıdvan K. ve babası Hüseyin K. gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı. Gelen yoğun tepki üzerine yeniden gözaltına alınan baba -oğul tutuklandı.

Geçtiğimiz pazar günü, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir hastanesi’nde  hamile hemşire Gülhan D. görev sırasında hasta yakınları olan baba ve oğul tarafından saldırıya uğradı.

Saldırıyı gerçekleştiren Rıdvan K., koşarak hemşire Gülhan D.’nin yüzüne uçan tekme attı.

Saldırganlar tekmeden sonra yere yığılan hemşire Gülhan D.’ye saldırmaya devam etti. Hemşire Gülhan D., 4 kişiden şikayetçi oldu. 4 saldırgan ifadelerinin ardından serbest kaldı.

SALDIRIYI GERÇEKLEŞTİREN 2 ŞÜPHELİ HAKKINDA YENİDEN GÖZALTI KARARI VERİLDİ
Saldırıyı gerçekleştiren 2 şüpheli hakkında Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nda yeniden gözaltı kararı verildi.

SALDIRGAN BABA VE OĞLU TUTUKLANDI

Küçükçekmece Adalet Sarayı’na götürülen şüpheliler Rıdvan K. ve Hüseyin K. tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildi. Baba ve oğlu tutuklandı.

SAĞLIK BAKANI KOCA: KAMU VİCDANI ADINA MEMNUNİYETLE KARŞILIYORUZ

Olaydan sonra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya hesabında açıklamada bulundu

Bakan Koca, şu ifadeleri kullandı :

“Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde hamile bir hemşiremizi darbeden 4 kişiden 2’si Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla yeniden gözaltına alınmış, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmiştir. Üzüntümüzü telafi etmese de bu gelişmeyi camiamız ve kamu vicdanı adına memnuniyetle karşılıyoruz. Beklentimiz, sağlık çalışanlarına yönelik bütün suçların yıldırıcı ve hukukun gücünü tam olarak gösteren cezalarla cezalandırılmasıdır.”

Etiketler: » » » »
Share
735 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.