logo

TOKİ Başakşehir için yeni proje hazırlığında

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 2021 yılında Başakşehir için yeni projesini açıkladı. TOKİ, İstanbul için 3 farklı ilçesinde 1.588 konut ihaleye çıkıyor. TOKİ’nin 2021 Konut Projesi kapsamında Başakşehir ilçesinde 794 konut planlıyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı‘ndan (TOKİ) alınan bilgiye göre İstanbul için 3 ilçede toplam 1.588 konut hayata geçirmek üzere ihaleye çıkıyor. Toki 2021 konut projeleri kapsamında İstanbul için Ataşehir ve Başakşehir‘de inşa edilecek. TOKİ‘nin üçüncü projesi ise Zeytinburnu’nda kentsel dönüşüm kapsamında yapacağını açıkladı.

BAŞAKŞEHİR İLÇESİ İÇİN 794 KONUT

TOKİ’nin İstanbul Başakşehir ilçe kapsamında yapacağı proje 2. Etap olarak 794 konutu kapsıyor. Yapacağı proje kapsamında 16 dükkan da yer alacak. Proje ihalesi 2021 yılının başında gerçekleştirilecek. Proje kapsamında sözleşme sonrasında 10 gün içinde yer teslimi yapılacağını ve projeye başlanacağını açıkladı..

ATAŞEHİR GÖB ALANINDA 1. ETAP GERÇEKLEŞTİRİLECEK

TOKİ’nin Ataşehir’de yer alan projesi Şerifali Çiftliği GÖB alanında planlanıyor. 513 konuttan oluşan projede 28 dükkan da yer alacak. TOKİ, 18 Ocak’ta ihalesi gerçekleştirilecek projede sözleşme sonrası 10 gün içinde yer teslimi yapılacak ve sonrasında ise 550 günde teslim gerçekleştirileceğını duyurdu.

ZEYTİNBURNU’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ
TOKİ’nin 3. projesi ise Zeytinburnu’nda gerçekleştirilecek. Proje, Telsiz Mahallesi’nde yer alıyor. TOKİ’nin Kentsel dönüşüm kapsamında bölgede 281 konut ve 97 dükkandan meyydana geliyor. Zeytinburnu Kentsel Dönüşümproje ihalesi 3 Mart tarihinde gerçekleştirileceğini duyurdu.

TOKİ’nin ihaleleri Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) toplantı salonunda gerçekleştirilecek. 3 proje için henüz satışa aşaması başlamadı.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
2256 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.