logo

Gazze’de ateşkes cuma günü başlayacak

Katar, Gazze’de ateşkes uygulamasının yarın 08.00’de başlayacağını açıklarken 13 kişilik grubun yarın saat 17.00’de Gazze’den bırakılacağını duyurdu. İşgalci Siyonist İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, 4 günlük ateşkesten sonra savaşın iki ay daha sürmesini beklediklerini belirterek, “Gazze’nin kuzeyinde sağlanan kontrol savaşın sadece ilk aşaması” dedi.

Hamas ve işgalci Siyonist İsrail rehine takası ve dört günlük insani ara konusunda anlaştı.

Katar Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Ateşkes Cuma sabahı yerel saatle sabah 07.00’de başlayacak.” denildi.

Ateşkes, yarın Türkiye saatine göre 08.00’de başlayacak. Rehinelerden 13 kişilik ilk grup saat 17.00’de bırakılacak.

NETANYAHU: HÜKÜMET DOĞRU KARARI VERDİ

İşgalci Siyonist İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, kabine toplantısı öncesi ordunun da ateşkese destek verdiğini söylemiş; bunun birliklerin toparlanması için fırsat olacağını vurgulamıştı.

İşgalci Siyonist İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, “İsrail hükümeti bugün zor bir kararla karşı karşıya kaldı, ancak doğru kararı verdi.” dedi.

İşgalci Siyonist Netanyahu Savaş Kabinesi’nin ardından yaptığı açıklamada, rehinelerin aşamalar halinde serbest bırakılacağını söyledi. İşgalci Siyonist İsrail Başbakanı, üzerinde konuşulan anlaşmanın, Kızılhaç’ın Hamas’ın elinde bulunan rehinelere ulaşarak gerekli tıbbi desteği sağlamasını da içerdiğini belirtti.

ABD Başkanı Joe Biden’ın anlaşmanın daha fazla rehineyi içerecek şekilde geliştirilmesine yardım ettiğini anlaşmanın savaşa devam etmesi için orduya hazırlanma imkanı tanıyacağını vurguladı.

İşgalci Siyonist Netanyahu, Gazze Şeridi’nde geçici ateşkes sağlanması halinde dahi Hamas’la savaşa devam edeceklerini sözlerine ekledi.

SAVAŞ NE KADAR SÜRECEK?

İşgalci Siyonist İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, 4 günlük ateşkese ilişkin yeni bir açıklama yaptı.

Gallant, 4 günlük ateşkesten sonra savaşın iki ay daha sürmesini beklediklerini belirterek, “Gazze’nin kuzeyinde sağlanan kontrol savaşın sadece ilk aşaması” dedi.

İSRAİL’İN HAMAS İLE YAPTIĞI 2011’DEKİ ESİR TAKASI ANLAŞMASI

Hamas’ın Mısır aracılığıyla işgalci Siyonist İsrail’le 11 Ekim 2011’de yaptığı esir takası anlaşması çerçevesinde, bir işgalci Siyonist İsrail askeri (Gilad Şalit) karşılığında hapishanelerdeki 1027 Filistinli tutuklu serbest bırakılmıştı.

Ancak işgalci Siyonist İsrail, serbest bırakılan Filistinlilerden bazılarını yeniden tutuklamış ve haklarında daha önce verilen cezaları yeniden uygulamaya koymuştu.

 

Haber kaynağı: NTV – BAŞAKŞEHİRNET.COM

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
127 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.