logo

Ramazan Bayramı’nın acı bilançosu: 48 can kaybı, 6 bin 184 yaralı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ramazan Bayramı tatilinin ilk 6 gününde yaşanan trafik kazalarında 48 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı. Bakan Yerlikaya, kazalarda 6 bin 184 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Ramazan Bayramı tatili sürerken; bayram tatili nedeniyle yurt genelinde birçok vatandaş yollara düştü.

Bayram tatilini memleketlerinde ya da tatil beldelerinde geçirmek isteyen vatandaşların karıştığı çok sayıda kaza meydana geldi.

 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bayram tatili çerçevesinde geri dönüş yolculuklarının başladığını belirterek, bugün trafik yoğunluğunun yeniden artacağını söyledi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bakan Yerlikaya, bayram tatilinin altıncı gününde 635 trafik kazası meydana geldiğini açıklayarak, 391 bin 472 aracın denetlendiğini, 23 bin 813 araca hız ve radar işlemi, 23 bin 886 araca ise diğer işlemler yapıldığını ifade etti.

 

Bakanın paylaşımında bayram tatilinden bu yana meydana gelen kazalara ilişkin de bilgi veren Yerlikaya, bayram tatilinin ilk 6 gününde 3 bin 706 trafik kazası meydana geldiğini açıkladı.

Kazalarda 48 kişinin yaşamını yitirdiğini belirten Yerlikaya, 6 bin 184 vatandaşın ise yaralandığını söyledi.

 

Bakan Yerlikaya paylaşımda sürücülere de uyarıda bulundu.

Aşırı hız yapılmamasına dikkati çeken Yerlikaya, “Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım.” dedi.

Yerlikaya, bayram tatili boyunca trafik polisleri ve jandarma trafik ekiplerinin 24 saat esasına göre denetimlere devam ettiğinin altını çizdi.

 

Kaynak: NTV

Etiketler: » » » »
Share
114 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.