logo

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, İsrail’de alıkonuldu!

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, işgalci Siyonist İsrailli yetkililerce Tel Aviv’deki havalimanında ailesiyle 5 saat alıkonulduğunu açıkladı.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, yazılı açıklamasında, dün akşam Kudüs’e gerçekleştirdiği ziyaret sonrası İstanbul’a dönmek üzere Ben Gurion Havalimanı’nda bulunduğu sırada işgalci Siyonist İsrail yetkilileri tarafından uçaktan indirilerek eşi ve çocuklarıyla alıkonulduklarını açıkladı.

Başkan Yasın Kartoğlun’dan açıklamalar:

“Yaklaşık 5 saat süren alıkoyma işlemi sırasında yetkililer tarafından şahsıma herhangi bir açıklama yapılmamış, sorularımıza ise cevap verilmemiştir. Yetkililerin işlemleri bitirmesinin ardından nihayet gece 01.50 sularında İstanbul’a dönebildik. Tamamen hukuksuz olduğuna inandığım bu keyfi alıkoyma işleminde beni en çok üzen ise çocuklarımın durumdan tedirgin olmasıydı. Çocuklarıma Kudüs bilinci kazandırmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu ziyarette İsrail makamlarınca bana, aileme ve diğer vatandaşlarımıza uygulanan hukuk dışı yaklaşımı kınıyorum.”

Etiketler: » » » »
Share
8004 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.