logo

Yemen açıklarında işgalci Siyonist İsrail bağlantılı bir gemi kaçırıldı

Yemen’in Aden şehri açıklarında işgalci Siyonist İsrail bağlantılı bir geminin kimliği belirlenemeyen silahlı kişiler tarafından ele geçirildiği bildirildi. Gemide 2 Türk mürettebatın da bulunduğu açıklandı.

Yemen‘de 2 Türk mürettebatın da bulunduğu işgalci Siyonist İsrail bağlantılı bir gemi kaçırıldı.

İstihbarat şirketi Ambrey’in yaptığı açıklamaya göre, Zodiac şirketi tarafından işletilen İsrail bağlantılı “Central Park” adlı tanker, Aden açıklarında kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından kaçırıldı.

Güvenlik nedeniyle ismini vermek istemeyen bir ABD Savunma Bakanlığı yetkilisi ise geminin alıkonulduğunu teyit etti.

Yetkili, kaçırılan “Central Park” adlı geminin İsrailli Zodiac Maritime Şirketine ait olduğunu ve yaklaşık 20 bin ton petrol taşıdığının düşünüldüğünü söyledi.

Şirketten yapılan açıklamada ise tankerin fosforik asit yüklü olduğu belirtildi. Açıklamada, olayın bir korsanlık eylemi olduğu ifade edildi.

Kaptanı ve 4. kaptanı Türk olan gemide, çokuluslu 22 personel bulunduğu, önceliğin onların güvenliği olduğu belirtildi.

Denizcilik Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise, Türk denizciler, kaptan Aydın Hasırcı ve 4. kaptan Okan Yüksel’in görev yaptığı geminin kaçırıldığının değerlendirildiği ve ilgili şirket başta olmak üzere tüm birimlerle sürekli iletişim sağlandığı belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Zodiac Maritime firmasına ait Central Park isimli kimyasal tanker, Aden Körfezi Yemen açıklarında seyir yapar iken bu sabah saatlerinden itibaren iletişim kesilmiş olup geçen süre zarfında temas kurulamamıştır. Geminin kaçırıldığı değerlendirilmektedir. Gemide Türk denizcilerimiz Kaptan Aydın Hasırcı ve 4. Kaptan Okan Yüksel görev yapmakta olup ilgili şirket başta olmak üzere tüm birimlerle sürekli iletişim sağlanmaktadır. Konu, Bakanlığımız ve Dışişleri Bakanlığınca takip edilmektedir.”

Geçen hafta da Kızıldeniz’de işgalci Siyonist İsrail’e ait bir kargo gemisi Husiler tarafından kaçırılmıştı.

 

Haber Kaynağı: NTV – BAŞAKŞEHİRNET.COM

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
214 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.