logo

Hamas’tan Musk’a Gazze çağrısı: İsrail’in yarattığı yıkımı yerinde gör

Hamas, birkaç gün önce işgalci Siyonist İsrail’i ziyaret eden ABD’li milyarder Elon Musk’ı yıkımı yerinde görmesi için Gazze’ye davet etti.

Hamas, Space X, Tesla ve sosyal medya platformu X’in sahibi Elon Musk‘ı Gazze‘ye davet etti.

Hamas’ın üst düzey yöneticilerinden Usame Hamdan, Beyrut’ta düzenlediği basın toplantısında Tel Aviv yönetiminin belirttiği hedeflere ulaşamadığını söyledi. İşgalci Siyonist İsrail‘i ziyaret eden ve Başbakan Binyamin Netanyahu ile bir araya gelen ABD’li milyarder Elon Musk’ı Gazze’ye davet eden Hamdan, “İsrail bombardımanının yarattığı yıkımın büyüklüğünü görmesi için Musk’ı Gazze’ye çağırıyoruz” dedi.

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde işgalci Siyonist İsrail’in başkenti Tel Aviv’e bir ziyaret gerçekleştirmişti. Ziyarette, Musk’ın işgalci Siyonist İsrail ile Gazze Şeridi’ne internet verilmemesi için prensipte anlaştığı açıklanmıştı. Anlaşmaya göre, Musk’ın sahibi olduğu uydu internet sistemi Starlink’in işgalci Siyonist İsrail’in onayı olmadan abluka altındaki Gazze Şeridi’ne uydu interneti sağlamayacağı belirtilmişti.

“KATLİAMIN YAŞANDIĞI YERİ GÖRMEK SARSICIYDI”

İşgalci Siyonist İsrail İletişim Bakanı Shlomo Karhi, “Elon Musk, İletişim Bakanlığımız ile önemli bir ön anlaşmaya vardığınız için sizi tebrik ediyorum. Sonuç olarak Starlink uydu internet sistemi, İletişim Bakanlığı’nın onayı olmadan işgalci Siyonist İsrail’de çalıştırılamaz. Gazze Şeridi de buna dahildir.” ifadelerini kullanmıştı.

Bakan Karhi, paylaşımında “Hamas’a karşı savaş yürütürken, bu anlayışın hayati öneme sahip olduğuna” işaret etmişti.

Musk, işgalci Siyonist İsrail ziyaretinin ardından sahibi olduğu X platformu üzerinden yaptığı paylaşımda “Katliamın yaşandığı yeri görmek sarsıcıydı” ifadelerini kullanaral Tel Aviv yönetiminin Hamas’ı yok etmekten başka seçeneği olmadığını dile getirmişti.

Haber Kaynağı: NTV – BAŞAKŞEHİRNET.COM

Etiketler: » » » » » » » »
Share
377 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.