logo

Prof. Dr. Sedat Laçiner gözaltında!

Prof. Dr. Sedat LaçinerÇanakkale’de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik operasyon kapsamında aralarında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin eski Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner’in de bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, sabah saatlerinde çok sayıda ev ve iş yerine operasyon düzenledi.

Operasyonda, aralarında eski ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner ve bazı iş adamlarının da bulunduğu kişiler gözaltına alındı.

Çanakkale Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler daha sonra Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

SEDAT LAÇİNER KİMDİR?

Prof. Dr. Sedat Laçiner Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Güvenlik ve Ortadoğu uzmanı. Laçiner, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü başkanlığını yürütüyor.

Aynı üniversitede 2011-15 yılları arasında rektörlük yaptı. Laçiner 15 Mart 2011’de 38 yaşında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) rektörlüğüne atanarak Türkiye’nin en genç rektörü unvanını aldı.

Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu (USAK) kurucu başkanlığı (2004-2010), USAK Genel Koordinatörlüğü (2010-2011) ve Ortadoğu Araştırmaları Merkezi (ODAM) Başkanlığı (2004-2011) görevlerinde bulundu.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
287 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.