logo

İstanbul’da bu gece yoğun kar yağışı bekleniyor!

İstanbul hava durumu için bildirilen son haberlere göre kar yağışı cumartesi geceden itibaren etkisini artıracak. Yağışın İstanbul’da bu gece sulu kar şeklinde başlayacak ve ardından özellikle pazar ve pazartesi günü yoğun kar şekilde görülmesi öngörülmektedir. Ayrıca AFAD ve İstanbul Valiliği beklenen yoğun kar yağışı için uyarıda bulundu.

İstanbul’da hava durumu için son dakika haberi

Aylardır süren kurak ardından ülke genelinde kış etkisini yavaş yavaş göstermeye başladı. Ülke genelin salı gününe kadar yoğun kar yağışları bekleniyor. Hava sıcaklıkların daha da düşeceğini bildirildi..

Ülkenin bir çok bölgesinde hafta sonu yoğun yağacak yoğun kar yağışı ve tipi özellikle kuzey kesimlerde günlük yaşamı aksatacak. Ülkenin güneyde ise şiddetli yağmur hakim olacak.

İSTANBUL’A CUMARTESİ AKŞAMINDAN İTİBAREN YOĞUN KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR 

İstanbul‘da bu gece sulu kar ve tipi şeklinde kendini gösterirken, zaman zaman göz gözü görmeyecek şeklinde yoğunlaşacak.  Pazar ve pazartesi yoğun kar yağışı öngörülmektedir. Pazar günü hissedilen hava sıcaklığı -5 dereceye düşecek.

Marmara Bölgesi‘nde; hafta sonu şiddetli poyraz ve fırtınanın etkisinde olacak. Kar yağışı en fazla KocaeliSakaryaBilecik çevresinde ve tipi şeklinde kendini gösterecek. Trakya bölümünde yağış az olurken; don ise etkili olacak. Hissedilen sıcaklık pazar günü -5, -6 derece.

Haber kaynağı: NTV – Basaksehirnet.com

Etiketler: » » » » »
Share
1728 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

#

İstanbul’da bu gece yoğun kar yağışı bekleniyor!” için 1 yorum