logo

01 Temmuz 2014

Hajrovic’in faturası ona kesildi! Gönderiliyor

12 maç oynadığı Galatasaray’a 8.5 milyon Euro’ya mâl olan Hajrovic’in elden kaçmasında fatura Arıboğan’a kesildi.

Devre arasında 3.5 milyon Euro bonservis bedeli ödenerek Grasshoppers’tan Galatasaray’a transfer edilen İzet Hajrovic, parasını alamadığı gerekçesiyle Türkiye’den ayrılmıştı.
Bosna Hersek Milli Takımı kampına katılan genç oyuncu, kulübü FIFA’ya şikayet ederken, Galatasaray’da oynamak istediğini söyleyerek ortamı yumuşatmıştı. Başkan Ünal Aysal da, idari menajer Cenk Ergün’ü kampa gönderip, Hajrovic’e alacaklarını elden vermişti. Tam her şeyin düzeldiği düşünülürken, kulübe gönderilen bir yazıda, Bosnalı futbolcunun, kendisine 4 sezonda ödenmesi gereken 4.6 milyon Euro’yu sözleşme fesih bedeli olarak talep ettiği görülüyordu. Skandalın son perdesinde, Hajro’nun şikayetini geri çekmek bir yana, FIFA’dan geçici lisans aldığı ortaya çıkmıştı. Yani Galatasaray, faizlerle birlikte 8.5 milyon Euro gibi bir bedel ödeyip, sadece 12 maç oynayan futbolcusunu elden kaçıracaktı. Bu durum karşısında iyice çılgına dönen Aysal, faturayı kesti.
En yüksek maaş onun

Daha önceki avukat skandalını da göz önünde bulunduran Başkan, kulüp CEO’su Lutfi Arıboğan’ı, bu olaylarda sorumlu olduğu gerekçesiyle gözden çıkardı. Bir süre önce pasifize edilen Arıboğan’la, kısa süre içinde yolların ayrılması bekleniyor.

Etiketler: » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.