logo

İçişleri Bakanlığı’ndan 81 ile maske genelgesi!

Corona virüsle mücadele kapsamında yeni kararlar alındı. İçişleri Bakanlığı’nın yeni genelgesine göre, ev hariç tüm alanlarda maske takma zorunlu hale getirildi. Bunun yanı sıra restoran ve eğlence yerlerinde, saat 24.00’ten sonra müzik yayını yapılmasına da yasak getirildi.

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nda corona virüsle mücadele kapsamında yeni kararlar alındı.

Alınan kararlar çerçevesinde Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyesi üzerine İçişleri Bakanlığı genelgesi 81 il valiliğine gönderildi.

Alınan bu kararlara göre, iç meskenler hariç, tüm alanlarda (kamuya açık alanlar, cadde, sokak, park, bahçe, piknik alanı, sahiller, toplu ulaşım araçları, işyerleri, fabrikalar vb.) vatandaşlara istisnasız maske takma zorunluluğu getirildi.

Bu kararlar çerçevesinde restoran, kafe ve eğlence yerlerinde saat 24.00’ten sonra her türlü müzik yayınına da yasak getirildi. Mülki idare amirlerinin koordinasyonunda kolluk birimleri ve yerel yönetimler bu konuda gerekli tüm tedbirleri alacağını dile getirildi. Bu kapsamda müzik yayını yasağı otelleri de kapsıyor.

Etiketler: » » » » »
Share
1357 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.