logo

21 ilde okullarda kar tatili!

Yurtta etkili olan kar yağışı nedeniyle 21 ilde eğitime ara verildi. Bu illerin bazılarında tüm okullar bazılarında ise sadece taşımalı sistem tatil edildi.

kar yağışı-ogrenci-tatilTürkiye’yi etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle 21 ilde bugün eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

İşte o iller…

Erzurum’da, il genelinde yaşanan tipi ve kar yağışı nedeniyle anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde eğitim öğretime bugün ara verildi.

Valiliğin açıklamasında, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de bugün idari izinli sayılacağı duyuruldu.

Kar yağışı dolayısıyla;

Tunceli kent merkezi ve bağlı köyler, Ovacık, Pülümür, Nazımiye, Mazgirt, Hozat ilçe merkezleri ile bağlı köylerindeki ilk ve orta dereceli okullarda,

Kars‘taki tüm okullarda,

Sivas’ta kent merkezi, Suşehri, Gölova, Akıncılar, Koyulhisar, Yıldızeli, İmranlı ilçelerinin tamamı ile Ulaş ve Hafik ilçelerindeki anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde,

Düzce il genelinde taşımalı sistemle eğitim gerçekleştirilen okullarda,

Elazığ’da il merkezi, merkeze bağlı belde ve köyler ile Karakoçan ilçe merkezi ve ilçeye bağlı belde ile köylerde eğitim verilemeyecek.

Bitlis il merkezi ve bağlı köylerindeki okullarda,

Sakarya’da taşımalı sistemle eğitim veren okullarda,

Muş’ta merkez ile bağlı belde ve köylerdeki okullarda,

Bingöl’de il merkezi, bağlı belde ve köylerdeki ilk ve orta dereceli okullar ile Karlıova ilçesindeki okullarda,

Yozgat’ta da taşımalı eğitim öğretim gören öğrenciler için okullar tatil edildi.

Gümüşhane’de de yoğun kar yağışı ve aşırı soğuk dolayısıyla Kelkit, Köse ve Şiran ilçelerinde resmi ve özel, okul öncesi, ilkokul, lise, yaygın eğitim ve özel eğitim okullarının bir gün tatil edilmesi kararı alındı.

Bayburt’taki tüm okullarda,

Konya’nın Hadim ve Derbent ilçelerindeki bütün okullar ile Halkapınar, Yunak, Güneysınır ve Bozkır ilçelerinde taşımalı eğitime ara verildi.

Karaman’da şiddetli kar yağışı ve tipi nedeniyle köy ve beldelerde, taşımalı eğitim ile okullara erişimi sağlanan ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri için eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmesi kararlaştırıldı.

Ordu’nun Aybastı, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, Kabataş, Korgan, Mesudiye, Ulubey ve Akkuş,

Bolu’nun Gerede ve Mengen ilçesine bağlı Pazarköy köyünde,

Kastamonu’nun Şenpazar, İnebolu, Azdavay ve Bozkurt,

Karabük’ün Ovacık ve Eflani,

Tokat’ın Başçiftlik ilçeleri ile

Giresun’un Alucra ve Şebinkarahisar ilçelerindeki okullarda da eğitim verilemeyecek.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
711 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.