logo

12 Ağustos 2014

Yıldırım’dan Yanal için şoke eden sözler

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Ersun Yanal hakkında şok iddialarda bulundu.

Yıldırım, Milliyet’ten Tayfun Bayındır’a verdiği röportajda görevinden istifa eden Ersun Yanal ile ilgili çarpıcı iddialar ortaya attı.

İşte Aziz Yıldırım’ın flaş sözleri:

”KEŞKE BİR GÖRSEYDİNİZ”

Antrenmanda neler yapıldığını, nasıl çalıştığını keşke bir görseydiniz. Araştırmamışsınız bile. Bir bilgisayardır tutturmuş gidiyor. İşte benim de önümde bilgisayar var. Bilgisayarla şampiyonluk falan olmaz. Biz yönetim olarak zamanında paraları ödemesek, primleri vermesek, sen istediğin kadar çalış olmaz. Bu bir ekip işidir. Şampiyonluk ekip işi ile gelir. Mesela Zico’yu neden gönderdiğim de sorgulanıyor. Ama bilmiyorlar ki taktikleri bile kardeşi Edu’dan alıyordu. Taa Brezilya’dan arıyordu. Şampiyon olduk, geldi iki misli para istedi.

”SÖZ VERDİ, TUTMADI”

Yazılanlar – çizilenler hep yanlışlarla dolu. Evet ben oyuncularla toplantı yaptım. Oyuncular istedi bu toplantıyı. Ben de ‘gidin hocanıza söyleyin’ dedim. Söylediler. Sonra futbolcularla konuştum. 25 kişi de aynı şeyi söyler mi? (Sabah selam veriyor, akşam başını çeviriyor. Kimseyle konuşmuyor.) dediler. Ama bir futbolcu dahi gelip de bana ‘Hocayı istemiyoruz gönder’ demedi. Onların tek istediği vardı, ‘Bize sevgi ve saygı göstersin. Liderlik yapsındı’…
Bu oyuncular karakterli çocuklar, onlara haksızlık ediliyor. Bu toplantı sonrası hocayı evime davet ettim. Kendisine oyuncuların rahatsızlıklarını isim vermeden anlattım. Bu şekilde oyuncuların talepleri var diye ilettim. O da bana ailesel sorunları olduğunu, en kısa süre içinde bunları çözeceğini söyledi, hatta ertesi gün oyuncuların bazıları ile diyaloglara girdi. Ancak bir şey değişmedi bana verdiği sözü yerine getirmedi.

”AL BAŞINA BELAYI”

* Kopenhang’a gidildi. Oyunculara izin vermiş çarşıya göndermiş. Biri çıksa bir şey dese saldırsa, bizimkiler de genç insanlar karşılık verse al başına belayı. Öğreniyorum ki çocuklara izin verdiğinde bir menajerle yanına bayan arkadaşını alarak bir cafeye oturuyor. Sonra çocuklar yanına gelince; ‘gelin siz de oturun’ diyor. Onlar da biz oturmayız, yarın maçımız var deyip otele gidiyorlar. Takımın kaldığı otelde kendisi ve bayan arkadaşı için takım ayrıldıktan sonra yer ayırtıyor. İzinler veriyor, 2.5 gün. Sow oradan Fransa’ya, Kadlec ülkesine gitmiş. Holmen araba kiralayıp ayrılmış. Böyle disipsizlinsizlik olur mu? Ben devreye girip bütün izinleri kaldırıp İstanbul’a getirttim herkesi.

”YANAL BANA ‘DEĞİŞTİM’ DEDİ AMA…”

* Daha ayrıldığı gün F.Bahçe logosunu çıkarttı kenara attı. Bakın bazı gazeteciler söylüyor bizimle anlaşmadan önce gidip Galatasaray ile görüşmüş diye.

* Bakın tekrar Yanal konusuna geri dönüyorum. Bende gerçekten hayal kırıklığı yarattı. Aslında onunla çalışmayacağımı daha önce açıklamıştım ama araya hatırı sayılır dostlarım girdi. Ayrıca Ersun Yanal da geldi bana ‘ben değiştim, geçmiş geride kaldı’ dedi. Oysa hiç değişmemiş. Çok net ortaya çıktı. Etik olan benim onu çıkıp korumamdı. Basın toplantısında da bunu yaptım. Oysa yanıldığımız ortaya çıktı. Geçmişte milli takımını niye bıraktığına da bakalım. Orada ne başarısı var. Burada başarıyı o değil oyuncular elde etti. Yani kendi kerameti değil takımın kerameti.

* Her şeyin bir yolu yordamı vardır. İstifayı düşünüyorsan önce gelir bize sorarsın. Öyle yangından mal kaçırır gibi Anadolu Ajansı’na açıklama yapmazsın. 15.30’da Mahmut Bey’le randevusu vardı. Gelir orada söylerdi. Kendisi ile özel olarak oturup konuşur, yollarımızı ayırırdık.

* 26 Temmuz’da Topuk Yaylası’na bayan arkadaşlarını getiriyor. Bizim bir çalışanımızın arabasını kullanıyor. Sonra 4 gün izin veriyor. Kendisinin de Yunanistan’a gittiği söyleniyor.

”SALİH İÇİMDE BÜYÜK YARADIR”

* Salih’i vermemek için çok direndim. Ama ben ne söylediysem ne istediysem Romalılar hep evet dediler. Benim içimde büyük yaradır bu transfer.

Salih bu takıma dinamizim katardı. Bunu bile görmek istemedi. Sezon içinde Salih’i oynat oynat dedim ısrarla oynatmadı. Antalya’da devre arasında Salih’e ‘Seni hayatta oynatmam. Oynatıp da şampiyonluğu kaybedersem beni topa koyarlar’ demiş.

Dönüşte Samandıra’da Salih’in yanına gittim. Resimler de var. Elimi omuzuna koydum. Sen moralini bozma, bu takımın geleceğisin dedim. Ama oynatmadı.

BİR TANE GENÇ Mİ OYNATTI?

* Ne yaptı bu hoca söyleyin bana. Bir tane gence şans verdi mi koca sezon boyunca. Biz Trabzon maçında şampiyonluğu garantilemiştik. Ondan sonra bir genci oynattı takıma kazandırdı mı. Biz de Gökhan Gönül’ün alternatifi olacak Savaş var. Onu oynat. Ama oynatmadı.”

”ERKAN NEREDE OYNAYACAK DEDİM YANIT VERMEDİ”

* Transfere gelince; bizden Erkan Zengin’i istedi. Ben de ‘alırım ama bana nerede oynatacağını söyle’ diye sordum. Topu alıp hızlı dikine gidiyormuş. Elinde zaten Alper var. Bana yanıt veremedi. Biz de almadık. Listesinin ilk sırasında Kampl varmış. Biz çok daha önceden bu oyuncu ile görüşüyorduk zaten. 17 milyon euro bonservis bedeli var. Daha başka yabancılar da istedi. Ronaldo’yu, Messi’yi listeye yazar ben de isterim.Zaten yabancı sınırlaması var. Ayrıca Topal ve Emre gibi önemli oyuncular mevcut. Bunları hiç düşünmüyor.

Kaynak: Milliyet

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
Share
718 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.