logo

12 Aralık 2015

Van’da katliam gibi kaza: 11 ölü

Van – Erciş karayolunda kamyonetle yolcu minibüsü çarpıştı. Kazada, 11 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi yaralandı. Minibüste, kursiyerler ve sınava girmek için kent merkezine gidenler de vardı.

van-erciş-kazaVan – Erciş karayolunda saat 08.30 sıralarında kamyonet ile yolcu minibüsü çarpıştı. Van Valisi İbrahim Taşyapan, kazada 11 kişinin hayatını kaybettiğini, 4 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Vali, “İlk aldığımız bilgiye göre, minibüste Van’da sınava girmek için gelen öğretmen ve öğrencilerin bulunduğu yönündeydi. Ekiplerimiz kazanın yaşandığı bölgede yoğun bir çalışma yürütüyor. Yaralılar hastanelere kaldırıldı” dedi.

Daha sonra Valilik, kazanın tam olarak merkez Tuşba ilçesi Göllü mahallesi mevkiindeki Van-Erciş karayolunun 22. kilometresinde meydana geldiğini duyurdu.

“Çaldıran ilçesinden Erciş ilçesine sürücü kursu kursiyerlerini taşıyan İ.A. yönetimindeki minibüsün, bölünmüş yolda karşı yönden gelen kapalı kasa kamyonetle Göllü Mahallesi mevkiinde hatalı şerit değiştirmek sonucu meydana gelen trafik kazasında, araç sürücüleri dâhil toplam 11 kişi olay yerinde hayatını kaybetmiş, 4 kişi ise yaralanmıştır.”

Minibüste, Çaldıran ilçesinden Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) sınavları için kent merkezine giden öğretmen ve öğrenciler de vardı.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
500 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

BAŞAKŞEHİRNET