logo

TÜSİAD’ın yeni başkanı Haluk Dinçer

TÜSİAD’da Muharrem Yılmaz’ın istifasının ardından başkanlık koltuğuna Haluk Dinçer oturdu.

TÜSİAD başkanı başkan Haluk Dinçer oldu.

Eski başkan Muharrem Yılmaz, Sütaş’la ilgili basın organlarında çıkan haberlerin ardından istifa etmişti.

TÜSİAD Yönetim Kurulu, Yılmaz’ın istifasından sonra ilk kez toplandı.

İstanbul Tepebaşı’nda bulunan merkezinde yapılan yönetim kurulu toplantısında yeni başkanın adı Sabancı Holding Perakende Grup Başkanı Haluk Dinçer olarak belirlendi.

TÜSİAD’dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Muharrem Yılmaz, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden 4 Haziran 2014 tarihinde istifa etmiştir. Sayın Yılmaz 2010-2012 yılları arasında sürdürdüğü Yönetim Kurulu Üyeliği, Başkan Yardımcılığı ve 2013 Ocak ayından bu yana üstlendiği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini başarıyla ifa etmiş, kurumun ulusal ve uluslararası düzeydeki itibarına çok önemli katkılar sağlamıştır.

Yılmaz görevi süresince, Türkiye’de sivil toplumun güçlenmesi ve iş dünyasının örgütlü gelişimi için emsal teşkil edecek somut adımlar atmıştır. TÜSİAD olarak Muharrem Yılmaz’a vermiş olduğu hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimizi sunarız. TÜSİAD Yönetim Kurulu, 10 Haziran 2014 tarihinde, saat 16.00’da gerçekleştirdiği Olağanüstü Yönetim Kurulu toplantısında, tüzüğüne ve kurumsal kültürüne uygun olarak kendi içinde yaptığı seçim sonucunda, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Dinçer’i seçmiştir.”

İDDİALARI YALANLAMIŞTI
Geçen hafta Muharrem Yılmaz’ın istifasının ardından Haluk Dinçer’in adı gündeme gelmişti. Dinçer, başkan olacağına dair haberleri yalanlamıştı.

HALUK DİNÇER KİMDİR?
Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı olan Haluk Dinçer, ayrıca grubun CarrefourSA, TeknoSA, AvivaSA ve Aksigorta şirketlerinde de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor. Haluk Dinçer kariyerine 1985 yılında ABD’de General Motors Technical Center bünyesinde proje mühendisi olarak başladı. 1995 yılında Sabancı topluluğuna katılan Dinçer, bu tarihten itibaren otomotiv, gıda ve perakende sektörlerinde çeşitli üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. Haluk Dinçer, aynı zamanda, DEİK/Türk-Amerikan İş Konseyi Başkanı, American Turkish Council (Washington DC) ve American Turkish Society’de (New York) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
Share
702 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.