logo

Türkiye’ye 2,5 milyar Euro’luk dava

Enerji Bakanı Taner Yıldız, Cem Uzan’ın Stockholm’de Türkiye aleyhine 2,5 milyar Euro’luk dava açacağını açıkladı. Yıldız, davanın görülmesine bile gerek kalmadan reddedileceğine inandığını söyledi.

uzanEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Cem Uzan’ın, 2,5 milyar Euro’luk dava açacağını belirterek, davanın, görülmesine bile gerek olmadan reddedileceğine inandığını söyledi.

Yıldız, hükümetleri aleyhine, Libananco ve diğer 4 davada, AİHM dahil olmak üzere 230 milyar dolarlık dava açıldığını anımsattı.

Bütün davalarda Hükümet’in haklı çıktığına işaret eden Yıldız, şöyle devam etti:

“Şimdi Cem Uzan, bir sahtekarlık gereği, haklı olmadığına inandığımız bir cümleye dayanak bu sefer Stockholm’de 2,5 milyar avroluk dava açıyor. Davanın görülmesine bile gerek olmadan reddedileceğine inanıyoruz. Hazırlıklarımız bu yönde. Çünkü benzer gerekçelerle davayı açıyor, ‘Ben o zaman Türk vatandaşı değildim’ diyor.

‘KENDİSİNİ OYALAYABİLİR AMA HÜKÜMETİ OYALAYAMAYACAK’
Belki kendisini oyalıyor olabilir ama Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni oyalayamayacak. 8 yıl süren davalarda ‘acaba bu davada Türkiye olarak kaybeder miyiz, başka kirli oyunlara girerler mi’ diye bir kısım tedirginlikler oluştu. Biz son derece şeffaf şekilde Hazine, Maliye Bakanlığı avukatlarla savunduk, bu davaları kazandık. İnanıyorum ki tahkim heyeti yine bu dava için de benzer şeyi verecektir.”

Etiketler: » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.