logo

14 Mayıs 2014

Türkiye’de maçlar iptal!

Soma’da maden ocağında yaşanan patlamanın ardından Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Basketbol Federasyonu spor müsabakalarını ileri bir tarihe erteledi.

tffYASTAYIZ

Soma’da maden ocağında yaşanan patlamanın ardından 200’ün üzerinde vatandaşımız hayatını kaybetti ve Başbakanlık 13 Mayıs’tan itibaren 3 günlük yas ilan etti.

Bu yaşanan üzücü gelişmelerin ardından Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Basketbol Federasyonu da açıklama yaparak 14 ve 15 Mayıs’ta oynanaması gereken spor müsabakalarının ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladı.

TFF’den yapılan açıklamada, “Soma’da yaşanan ve ülkemizi hüzne boğan maden faciası nedeniyle elim facianın yaşandığı günden itibaren 3 günlük Ulusal Yas ilan edilmiştir.

Bu çerçevede 14 ve 15 Mayıs tarihinde oynanacak tüm amatör ve profesyonel lig müsabakaları ileri bir tarihe ertelenmiştir.

16, 17, 18 Mayıs 2014 tarihlerinde tüm liglerimizdeki futbol müsabakaları planlandığı şekilde oynanacaktır. Bu müsabakalar öncesi, sırasında ve sonrasında müzik yayını yapılmayacak, hakemlerimiz ve futbolcularımız sahaya siyah bantla çıkacak ve maçlardan önce Soma’da hayatını kaybeden yurttaşlarımız anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacaktır” denildi.

TBF’den yapılan açıklamada ise, “Soma’daki kömür ocağında yaşanan elim kaza sonucu ilan edilen milli yasın ardından, basketbol karşılaşmaları ertelenmiştir.

Beko Basketbol Ligi ve TB2L Play-Off ile TB3L Final Grubu müsabakaları 16 Mayıs Cuma gününden itibaren devam edecektir.

Yenilenen maç programları ilerleyen saatlerde açıklanacaktır” ifadelerine yer verildi.

Etiketler: » » » » » » »
Share
688 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.