logo

Tümer Metin’den o madenciye göz yaşartan jest

Madenci oğlu Tümer Metin, ‘Çizmem sedyeyi kirletmesin’ diyen işçinin borcunu üstlendi.

tümer metin

Maden işçisi bir babanın oğlu olan Tümer Metin, 1983 yılında Kozlu’da meydana gelen grizu patlamasının hayatlarını nasıl etkilediğini anlattı.
Bir televizyon programına telefonla bağlanan Tümer Metin, anlattıklarıyla izleyiciyi gözyaşlarına boğdu. Zonguldak-Kozlu’da yaşayan maden işçisi bir babanın oğlu olduğunu belirten eski futbolcu, çocukluk yıllarından bahsederken babasını her sabah evden helalliğini alarak uğurladıklarını anlattı.
1983 yılında Kozlu’da meydana gelen grizu patlamasının ardından yıllarca burnuna yanık et kokusunun geldiğini ifade eden Metin, Soma faciasıyla birlikte bu travmasının yeniden canlandığını da söyledi.
MADENCİNİN BORCUNU ÜSTLENDİ
Madenden yaralı kurtulduktan sonra sedye kirlenmesin diye çizmesini çıkarmak isteyen madenci Murat Yalçın da yayına telefona bağlandı. Ev borcu olduğu için yeniden madene girip çalışmak zorunda olduğunu söyleyen Yalçın, program sunucularının ısrarına rağmen ne kadar borcu olduğunu açıklamadı ve yardım teklifini de “Allah razı olsun” diyerek reddetti.
Tümer Metin, program sonunda Yalçın’ı cep telefonundan aradı. “Artık Murat kardeşimin borcu yoktur” diyen Metin’in, Yalçın’ın ev borcunu üstlendiği öğrenildi. 

Etiketler: » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.