logo

TSK’dan ‘paralel yapı’ iddialarına yanıt

Türk Silahlı Kuvvetleri, (TSK) ‘paralel yapı’ iddialarıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

genelkurmayTürk Silahlı Kuvvetleri, (TSK) ‘paralel yapı’ iddialarıyla ilgili yazılı bir açıklama yayımladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin milli bir ordu olduğunun belirtildiği açıklamada, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hiçbir legal görünümlü illegal yapılarla ve illegal tüm odaklarla, irtibat ve işbirliği içinde olmamıştır. Bundan sonra da olmayacaktır” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, TSK içindeki paralel yapılanmayla ilgili söylem ve iddialara yönelik olarak, ilk günden itibaren kapsamlı olarak, idari ve adli inceleme başlatılmış olduğu, iddia sahiplerinin bilgisine başvurulmuş olduğu bilgisi yer aldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde disiplinsizliğe ve itaatsizliğe müsamaha göstermiyeceğinin belirtildiği açıklamada, “Bu bağlamda, haklarında yasal yeterli delil ve kanaat oluştuğu takdirde, o kişilerin Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilişikleri derhal kesilmektedir” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında ise şu ifadeler yer aldı: “Türk Silahlı Kuvvetlerinin bazı mensuplarına yönelik olarak yıllardır devam eden ve bugün ‘kumpas’ yapıldığı söylenen davalar da dikkate alınarak ileride aynı durumla karşılaşmamak için iddiaların daha titiz bir şekilde, kurum içerisinde her hangi bir yara açmadan adil, vicdani ve hakkaniyet esaslarına göre sonuçlanması için gayret sarf edilmektedir.”

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.