logo

09 Şubat 2017

TSK: Rus uçakları El Bab’da kazaen Türk unsurlarını vurdu, 3 şehit

TSK, Rus uçaklarının El Bab’da TSK unsurlarını vurması sonucu 3 askerin şehit olduğunu, biri ağır 11 askerin de yaralandığını açıkladı.

abd-koalisyon-suriye-ucak
TSK’dan yapılan açıklamada, Rus uçaklarının El Bab’da kazara TSK unsurlarını vurması sonucu 3 asker şehit oldu, biri ağır 11 asker de yaralandı.

Konuyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı’ndan açıklama yapıldı.

Açıklamada olayla ilgili şu ifadelere yer verildi:

Fırat Kalkanı Harekâtı bölgesinde, 09 Şubat 2017 tarihinde saat 08:40 sularında, Rusya Federasyonuna ait bir savaş uçağı tarafından DEAŞ hedeflerine icra edilen hava harekatı esnasında, kazaen TSK unsurlarının olduğu bir binaya isabet eden bomba ile üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere 11 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralı personelimiz tedavilerinin yapılması maksadıyla süratle hastaneye ulaştırılmıştır.

RF yetkilileri, söz konusu olayın bir kaza olduğunu ifade ederek, üzüntülerini ve taziye dileklerini iletmişlerdir. Olayla ilgili inceleme ve çalışmalar iki tarafça sürdürülmektedir.

Ayrıca, aynı olayla ilgili olarak RF Cumhurbaşkanı Sayın Vladimir PUTİN, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a üzüntülerini belirterek başsağlığı dileğinde bulunmuşlardır.”

Etiketler: » » » » » » » »
Share
324 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

BAŞAKŞEHİRNET