logo

01 Ocak 2017

”Teröre asla boyun eğmeyeceğiz”

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul’daki terör saldırısıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

binali yıldırımBaşbakan Binali Yıldırım, İstanbul Ortaköy’deki terör saldırısıyla ilgili değerlendirmelerde bulunuyor.

Hayatını kaybeden ve yaralılarla ilgili şu ana kadarki bilgileri tekrarlayan Yıldırım’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Yeni yılın ilk saatlerinde savunmasız sivil insanlara karşı alçakça bir silahlı eylem gerçekleştirildi. Maalesef bu olayda Türk ve yabancı uyruklu olmak üzere toplamda 39 masum savunmasız insan hayatını kaybetti. 60’ın üzerinde de yaralı vardı.

Yaralılardan durumu kritik olanlar var ama fazla değil; 3-4 yaralımız var bu şekilde. Yaralıları ziyaret ettik durumları gayet iyi. Yaralılar arasında bizim vatandaşlarımız da var, başka ülke vatanmdaşları da var.

Terörle hiç bir yere varılmaz. Amacı, birliğimizi, beraberliğimizi zedelemek; emellerine ulaşmak için ortam hazırlamaktır. Türkiye’nin verdiği mücadelenin bir karşılığı olacağını biliyoruz ama teröre asla ve asla boyun eğmeyeceğiz. Bugün burada olan terör yarın dünyanın başka bir ülkesinde olabilir. Bunun için hiçbir ülke güvende değildir. Terörün kutsalı, dini olmaz her yerde terördür. Terörle çifte standart başarı değil zafiyet oluşturur.

Türkiye’nin Rusya ile Suriye’de inisiyatif alıp uzun süredir süren savaşı sana erdirme adımları bölgede terörle mücadelede ciddi bir başarı anlamına geliyor. Bundan sorna bu ve benzeri olaylarla karşılaşılabilir. Türkiye’de de olabilir tüm dünyada da olabilir.

Üzerine gitmeye amansız şekidel devam edeceğiz, bizi korkutamaz. Milletimizin göstermiş olduğu kardeşlik ve dayanışma ruhu devam ettiği sürece üstesinden gelemeyeceğimizbir durum yoktur.

2017’de inşallah terörle mücadele başta olmak ülkemiz ve bölgemiz için daha fazla çalışacağımızı belirtmek isterim…”

NOEL BABA KIYAFETİ İDDİASI

Başbakan Binali Yıldırım’a, terör saldırısını gerçekleştiren kişinin Noel Baba kıyafeti giydiği yönündeki iddialar da soruldu. Yıldırım’ın yanıtı, “Terörist Noel Baba kılığına girmiş, bunları yapmış gibi şeyler söyleniyor. Bunların aslı astarı yok. Bildiğimiz terörist…” oldu.

Etiketler: » » » »
Share
300 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

BAŞAKŞEHİRNET