logo

Taksim İlkyardım Hastanesi’nde yangın!

Gaziosmanpaşa’da bulunan Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin inşaat halindeki binasında yangın çıktı. Hastanenin çatısında başlayan yangın diğer katlara da yayıldı. Yangın nedeniyle hastalar tahliye edildi, bölge trafiğe kapatıldı. İtfaiyeden yapılan açıklamada hastanedeki yangının kontrol altına alındığı, can kaybını olmadığı ve çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Taksim İlkyardım Hastanesi-yangınİstanbul Gaziosmanpaşa’da bulunan Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanes’nde yangın çıktı. Olay yerinden gelen ilk görüntülerde hastanenin çatısından ateş ve dumanın yükseldiği görülüyor.

Yanan binanın inşaat halinde olduğu ve yangının dış cepheden başlayarak çatıya yükseldiği belirtildi. Binanın inşaat halinde olması nedeniyle içeride hasta bulunmuyor.

Hastaneye çok sayıda itfaiye ekibi yönlendirildi. Çevredeki binalar güvenlik gerekçesiyle boşaltıldı. İnşaat halindeki binanın yanındaki hastanede bulunanların tahliye edildi.

İtfaiye yetkilileri, hastanedeki yangının kontrol altına alındığı, can kaybının yaşanmadığı ve çalışmalarının sürdüğü bilgisini paylaştı.

Hastanede bulunan vatandaşların tahliye çalışmaları sürerken sedye üzerindeki bazı hastaların da tahliye edildiği görüldü.

Öte yandan bazı çalışanların hastalara müdahale için kullanılabilecek bazı ekipmanları da hızla dışarı çıkarttıkları görüldü.

Hastane çevresinde güvenlik amacıyla polis ekiplerince önlem alındı.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gelerek yangın söndürme çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BAKAN’DAN BİLGİ ALDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Gaziosmanpaşa’daki Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çıkan yangınla ilgili Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’dan bilgi aldı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’daki yangın haberinin akabinde Sağlık Bakanı Demircan’ı telefonla aradı.

Erdoğan, Demircan’dan olay hakkında bilgi aldı.

AYNI HASTANE DAHA ÖNCE DE YANMIŞTI

Gaziosmanpaşa’da bulunan hastanede 2011 yılında da dış cephe çalışmaları sırasında yangın çıkmıştı. Yangın üç saatlik çalışma sonucu söndürülebilmişti. Bir önceki yangın da bina inşaat halindeyken başlamıştı.

Etiketler: » » » » » » »
Share
304 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.