logo

Siyonist rejimden soykırım! Gazze’de hastaneyi hedef aldı!

İşgalci Siyonist İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalar 11. gününde devam ederken, İşgalci Siyonist İsrail güçleri, akşam saatlerinde Gazze’de bir hastaneyi hedef aldı. Gazze Sağlık Bakanlığı, saldırıda en az 500 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Hamas, saldırıyı savaş suçu olarak nitelendirerek “bu bir soykırımdır” açıklaması yaptı. Saldırının ardından Filistin’de 3 günlük yas ilan edildi.

Hamas‘ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından 7 Ekim sabahı işgalci Siyonist İsrail’e yönelik başlatılan “Aksa Tufanı” adlı saldırının ardından bölgedeki çatışmalar 11. gününde de sürüyor.

 

İşgalci Siyonist İsrail güçleri bugün de saldırılarına devam etti. Birleşmiş Milletler, Gazze‘de El-Megazi Mülteci Kampı’nda BM’ye bağlı bir okulun hedef alınması sonucu en az 6 kişinin öldüğünü duyurdu.

Akşam saatlerinde ise İsrail güçleri, Gazze’de Gazze’de el-Ehli Baptist Hastanesi‘ni hedef aldı. Gazze Sağlık Bakanlığı, saldırıda en az 500 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Saldırı, ABD Başkanı Joe Biden’ın işgalci Siyonist İsrail ziyareti öncesine denk geldi.

Ölenler arasında hastaların yanı sıra binaya sığınan yüzlerce kişinin de bulunduğu bildiriliyor.

Saldırıya ilişkin İşgalci Siyonist İsrail ordusundan yapılan ilk açıklamada, “Hastane bombalamasına dair henüz detaylara sahip değiliz” denildi.

Hamas, hastane saldırısının savaş suçu olduğunu ve bir soykırım olduğu yönünde açıklama yaptı.

Filistin Dışişleri Bakanlığı, saldırıyı “savaş suçu” olarak nitelendirdi. Hamas ise “Bu bir soykırımdır” ifadesini kullandı.

Saldırının ardından Filistin‘de 3 günlük yas ilan edildi.

 

Haber Kaynağı: Başakşehirnet.com – NTV

 

Etiketler: » » » » » » »
Share
223 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.