logo

‘Siyaset heveslisi cübbeliler istifa etmeli’

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, dün Danıştay’ın 146. kuruluş yıldönümü töreninde yaşananları değerlendirdi. İşler, “Siyaset heveslisi olan cübbeliler derhal görevlerinden istifa edip, cübbelerini çıkartıp siyasete girmeliler” dedi.

 Emrullah İşlerTürkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’na tepki gösteren Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, “Kameralar karşısında işlenen nezaketsizlik, hakkettiği cevabı almıştır” dedi.

Twitter’da açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Feyzioğlu’nun konuşmasının protokol, edep ve nezaket kurallarına aykırı, siyasi içerikli bir konuşma olduğunu söyledi.

Başbakan Yardımcısı İşler, son zamanlarda cübbenin arkasına saklanarak siyasi şov yapma ve siyasete ayar verme modası başladığını savundu.

İşler, Başbakan Erdoğan’ın tepkisinin, muhalefet sözcüsü gibi konuşan bir kişiye yönelik, millet adına verilmiş haklı bir tepki olduğunu vurguladı.

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, “Cübbe ile siyaset yapılmaz, siyaset heveslisi olan cübbeliler derhal görevlerinden istifa edip, cübbelerini çıkartıp siyasete girmeliler” dedi.

Başbakan dün Danıştay’ın 146. kuruluş yıldönümü töreninde, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun sözlerine tepki göstermiş ve salonu terketmişti.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.