logo

24 Ağustos 2014

Simeone’ye büyük ceza kapıda

Süper Kupa maçında tribüne gönderilen Atletico Madrid Teknik Direktörü Diego Simeone’nin 8 maç ceza alma riski bulunuyor.

Maçın hakemi Fernandez Borbalan’ın kararına itiraz etmesinden dolayı kırmızı kart gören Simeone’nin, özellikle 4. hakemin başına vurduğu anlar İspanya’da en çok tartışılan görüntü oldu.

İspanyol basınında çıkan haberlerde hakem Borbalan’ın raporunda Simeone için, “Ellerini kaldırarak çok açık bir şekilde beni protesto eden, teknik direktörün bulunması gereken alanı bir çok kez ihlal eden ve 4. hakem tarafından yapılan uyarıları dikkat almayan Atletico Madrid teknik direktörünü 25. dakikada kırmızı kartla saha dışına attım. Teknik direktör, atıldıktan sonra 4. hakeme yönelerek 2 kez eliyle kafasına vurdu. Ayrıca kararımın öncesinde ve sonrasında kararlarımı kabul etmediğini gösterecek şekilde alkış tutmuştur. 58. dakikada ise kural dışı olması ve uyarılmasına rağmen, takımının yedek kulübesinin hemen arkasındaki tribünde maçı izlemiştir” diye yazdığı belirtildi.

Hakemi protesto etmek, 4. hakemin kafasına vurmak ve sahadan atıldıktan sonra kural dışı yerde durmakta ısrar etmek olmak üzere 3 kural ihlali yapan Simeone’nin 8 maça kadar ceza alabileceği belirtilirken, İspanyol futbolundaki yönetmelik gereği Simeone’nin cezasının 4 maçtan fazla olması halinde bunlar lig maçlarını da kapsayacak. İspanya Futbol Federasyonu’nda maçlarla ilgili cezalara karar veren komitenin 25 Ağustos Pazartesi günü yapacağı toplantıda Simeone ile ilgili kararını vermesi bekleniyor.

Simeone, sahadan atılmasıyla ilgili maç sonrasında yöneltilen sorulara, “Özür diledim. Biri hata yaptığında özür dilemesi iyi bir şeydir. Çünkü bu hatasını kabul ettiğini gösterir. Juanfran’ın oyuna çabuk girmesini isterken abartılı davrandım” yanıtını vermişti.

Etiketler: » » » » » »
Share
809 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.