logo

03 Kasım 2014

Rıdvan Dilmen’den o pozisyona son nokta!

Yorumcular, Beşiktaş- Fenerbahçe derbisine damga vuran Demba Ba ile Mehmet Topal arasında geçen pozisyonun penaltı olduğunu söyledi.

Derbi-pozisyonSpor Toto Süper Lig 8. haftasında oynanan Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinin son bölümünde yaşanan bir pozisyonda Beşiktaş’ın penaltı beklentisi vardı.

Sol kanattan kullanılan kornerde ceza alanı içerisinde eşleşen Demba Ba ve Mehmet Topal’ın girdiği mücadele sonucunda ikili yerde kaldı. Hakem Bülent Yıldırım pozsiyon sonrasında Fenerbahçe lehine karar verdi.

Ancak pozsiyonu değerlendiren Beşiktaşlı taraftarlar ortaya çıkan görüntüde Demba Ba’ya sarılan Mehmet Topal’ın faulü yapan taraf olduğu ve pozisyonda penaltı kararının çıkması gerektiği görüşünde birleşti.

“Demba Ba beni çekti”

Mehmet Topal penaltı tartışması yaratan pozisyonla ilgili maçtan sonra kendini savundu. Fenerbahçeli futbolcu, “Rakibime faul yapmadım. Demba Ba kolunu boynuma doladığı için kendimi kurtaramadım ve birlikte yere düştük” diye konuştu.

RIDVAN DİLMEN NE DEDİ?

NTV Spor’da yayınlanan %100 Futbol programında maçı değerlendiren Rıdvan Dilmen, söz konusu pozisyonun penaltı olduğu görüşünü bildirdi.

ERMAN TOROĞLU: DEMBA BA’NIN POZİSYONU PENALTI

TRT’de yorum yapan eski hakem Erman Toroğlu’da pozisyonun açık bir penaltı olduğunu ve pozisyon sonrası Mehmet Topal’ın kartla cezalandırılması gerektiğini söyledi.

Topal’ın tüm güreş türlerini denediğini söyleyen Toroğlu, hakemin bu hatasının maçın sonucunu doğrudan etkilediğini savundu. Toroğlu, “O korner topunda Mehmet Topal, Demba Ba’yı yarı grekoromen, yarı serbest güreş stilinde yere yatırması hem penaltıyı hem de yanında sarı kartı gerektirir. Bu pozisyonda hakem doğru karar verseydi, Beşiktaş bu maçı vermezdi” dedi.

SERDAR TATLI: NET PENALTI

Eski hakem Serdar Tatlı da Demba ba ile Mehmet Topal arasındaki pozisyonun net penaltı olduğunu söyledi.

ÇAKAR: HAKEM, DEMBA BA’NIN PENALTISINI VERMEDİ

Sabah yazarı eski hakem Ahmet Çakar da köşesinde derbideki hakem hatalarını yazdı.

Çakar, hakemin yönetimi ve Demba Ba ve Mehmet Topal arasında geçen penaltı pozisyonu için şu ifadeleri kullandı; “İkinci yarı bu sefer Bülent Yıldırım maalesef ki tüm takdir haklarını Beşiktaş’tan yana kullandı. Baktı ki eyyam fazla kaçıyor bu sefer Beşiktaş’ın aleyhine çalmaya başladı. Demba Ba’ya verilen sarı kesinlikle yanlış. Beşiktaş’ın çok önemli bir avantajlı atağını kesip durdurdu. Sonuç olarak sözüm ona hakemlik yaptı. Gelelim en önemli hatalarından birine. Bir duran topta Mehmet Topal’ın Demba Ba’ya yaptığı hareket penaltı ama Yıldırım yine düdüğü Beşiktaş aleyhine çaldı.

MHK’Yİ KINIYORUM MHK’Yİ KINIYORUM

Hangi güç size hakemi değiştirtti. Yine MHK’yi kınıyorum. Fizik-kondisyon testlerinde Avrupa’da başarısız olmuş bir hakem hangi düşünceyle böyle kritik bir maçta görevlendirildi. Olmadı, yakışmadı.”

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.