logo

17 Mayıs 2014

PSG ve Manchester City’ye tarihi ceza!

Finansal Fair-Play kurallarına uymayan Paris Saint-Germain ve Manchester City’ye UEFA’nın önerdiği anlaşmanın ayrıntıları belli oldu. Hem para cezası hem kadro sınırlaması UEFA, liglerinde bu sezon şampiyonluğa ulaşan Manchester City ve PSG’ye ağır para cezası verdi. Avrupa’nın önde gelen kulüpleri arasında yer alan City ve PSG, UEFA’nın aldığı kararlar doğrultusunda 60 milyon euroluk para cezasının yanı […]

Finansal Fair-Play kurallarına uymayan Paris Saint-Germain ve Manchester City’ye UEFA’nın önerdiği anlaşmanın ayrıntıları belli oldu.
Hem para cezası hem kadro sınırlaması

UEFA, liglerinde bu sezon şampiyonluğa ulaşan Manchester City ve PSG’ye ağır para cezası verdi. Avrupa’nın önde gelen kulüpleri arasında yer alan City ve PSG, UEFA’nın aldığı kararlar doğrultusunda 60 milyon euroluk para cezasının yanı sıra gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’ndeki 25 kişilik kadrolarını da 21’e düşürecek.
Kulüpler bu cezalarını ödeseler dahi UEFA önümüzdeki transfer sezonunda Finansal Fair-Play kurallarına bağlı kalmasını ve maksimum 60 milyon euro harcama yapmasını talep ediyor.

Etiketler: » » » » »
Share
671 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.