logo

Pakistan’da yolcu uçağı düştü

pakistan-uluslararasi-havayollaripakistan-ucak-kazaÜlkenin kuzeyindeki Çitral kentinden kalkan uçak, başkent İslamabad’a gidiyordu. Kalkıştan kısa bir süre sonra uçak düştü; 36 kişinin cesedine ulaşıldığı açıklandı.

Arama kurtarma ekipleri olay yerine ulaştı. Uçakta 2 çocuk yolcunun yanısıra Pakistan’ın tanınmış şarkıcılarından “Junaid Jamshed” de bulunuyordu. Son dönemde dini programlar sunan Jamshed, dünyada en etkili 500 müslüman listesinde yer almıştı.

Jamshed’in, sosyal medyada 3 milyona yakın takipçisi bulunuyordu. Jamshed, sosyal medyada son olarak uçağın havalandığı Çitral kentinin dağlı karlarının fotoğrafını “yeryüzündeki cennet” etiketiyle paylaşmıştı.

Uçağın neden düştüğü henüz net değil. Ama uçağın motor sorunu ve buzlanma nedeniyle düşmüş olabileceği üzerinde duruluyor.

Pakistan ordu sözcülüğünden yapılan açıklamada, düşen uçak enkazında arama-kurtarma çalışmalarının devam ettiği, şu ana kadar 36 yanmış cesedin uçaktan çıkarıldığı duyuruldu.

junaid-jamshedSivil Havacılık İdaresi, yerel saatle 16.42’de düşen uçaktaki tüm yolcuların hayatını kaybettiğini açıkladı.

Hükümet kaynakları uçağın motorunda arıza çıktığını ancak kazanın nedeninin net olarak belirlenmesi için henüz erken olduğunu duyurdu.

Pakistan Sivil Havacılık Kurumu, uçakta 47 kişinin olduğunu belirtti. Yetkililer, 47 kişi taşıyan uçağın ülkenin kuzeybatısındaki Çitral kentinden havalandığını ancak bir süre sonra kuleyle bağlantısının kesildiğini bildirdi.

Pakistan Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin ve Başbakan Navaz Şerif yayınladıkları mesajda, “trajik kazadan duydukları derin üzüntü ve acıyı” dile getirdi.

2010’da 152 kişiyi taşıyan bir yolcu uçağı da İslamabad yakınlarında düşmüş, kazada kurtulan olmamıştı. 2012’de de bir uçağın İslamabad yakınlarında geçirdiği kazada bulunan 127 kişi ölmüştü.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
399 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.