logo

Özdemir’den Ankara’yı kızdıracak açıklama

Almanya’da Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir’in son açıklamaları Türkiye’yi kızdıracak nitelikte. Özdemir, radikal İslam’la mücadelede Ankara’nın müttefik olmaktan uzaklaştığını söyledi.

Cem ÖzdemirAlmanya’da Türk ve Müslüman kuruluşların, sosyal ayrımcılık ve radikalleşmeye karşı Başbakan Angela Merkel ve Cumhurbaşkanı Joachim Gauck’un da katılacağı gösterisine saatler kala Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir’den Türk hükümetini kızdıracak bir açıklama geldi.

Yeşiller Partisi’nin Türk kökenli lideri Cem Özdemir, radikal İslam’la mücadelede Ankara’nın önemli bir müttefik olmaktan uzaklaştığını söyledi.

İslam dünyasının modernleşmesinde Türkiye’nin bir önemli bir müttefik olmaktan gün geçtikçe uzaklaştığını belirten Özdemir, “Özellikle yeni jenerasyonun hızla radikalleşmesiyle mücadelede Ankara etkili politika üretmekten uzak” dedi.

Türkiye’de hala devlet ve din işlerinin birbirinden ayrı olmasının kabul gördüğünü belirten Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir, “Ancak ne yazık ki, mevcut AKP hükümeti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan adım adım laikliği önce sorgular hale getirdi ve kuşkulu duruma düşürerek belki de tamamen kaldırmayı hedefliyor” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.