logo

Milli güreşçi Rıza Kayaalp dünyanın zirvesinde!

Türk Güreşinin parlayan yıldızı milli sporcu Rıza Kayaalp, 130 Kg’da Dünya’nın en iyisi olarak seçildi.

Rıza KayaalpTürk Güreşinin parlayan yıldızı milli sporcu Rıza Kayaalp, Uluslararası Güreş Federasyonu (FILA) tarafından mücadele ettiği siklet olan 130 Kg’da Dünya’nın en iyisi olarak belirlendi.
Dünya Klasmanı’nda 1 numaralı koltuğa oturan başarılı sporcu Rıza Kayaalp, FILA’nın da onayını alarak Grekoromen stil 130 Kg’da Dünya’nın en iyi güreşçisi seçilerek yine büyük bir başarının altına imza attı.
Kazandığı madalyalar ile Türk milletinin göğsünü kabartan milli güreşçi Kayaalp, özellikle Finlandiya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda sergilediği performans ile adından sıkça söz ettirmişti.
DÜNYA ŞAMPİYONU KAYAALP: “GURUR VERİCİ BİR OLAY”
Uluslararası Güreş Federasyonu tarafından kendisine böyle bir ünvanın verilmesinin kendisini çok mutlu ettiğini belirten milli güreşçi Rıza Kayaalp, “Bu tablo beni asla şımartmayacak ve aynı azimle çalışmaya devam edeceğim. Uzun yıllar boyunca sarfettiğim emekler sonucunda bu tür kazanımlarım oluyor. Dünya klasmanında 1 numaralı koltuğa bir Türk’ün oturması gurur verici bir olay. Bu gururu aziz milletime yaşattığım için çok mutluyum. Henüz yolun başındayım ve daha büyük başarılar elde edeceğim. Türk milletinin duaları ve desteği devam ettiği sürece şanlı bayrağımızı dalgalandırmak için minderde ter dökeceğim.” dedi.

Etiketler: » » » » »
Share
893 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.