logo

MHP’li başkanın eşi ”baskı var’ deyip istifa etti

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün eşi coğrafya öğretmeni Zeynep Sözlü, kendisine mobbing uygulandığı gerekçesiyle 20 yıllık mesleğinden istifa etti.

 Hüseyin SözlüCeyhan ilçesinde 3 dönem MHP’den belediye başkanlığı yapan Hüseyin Sözlü, geçen yerel seçimde MHP’den Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı‘na seçildi.

Ceyhan Biliciler Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi‘nde coğrafya öğretmenliği yapan Zeynep Sözlü, eşinin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilmesinin ardından siyasi mobbinge uğradığını, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin işini zorlaştırdıklarını ileri sürüp sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından 20 yıllık mesleğinden istifa ettiğini açıkladı.

”15 YIL OKUDUM, 20 YIL ÇALIŞTIM”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın istifa talebini 20 Ocak’ta kabul ettiğini bildiren Zeynep Sözlü, ”15 yıl okudum 20 yıl çalıştım sonuç arka kapıdan çıkış. Filler kapıştı çim ezildi, yani ben ezildim. Eğitim gibi önemli ve tarafsız olması gereken bir kuruluşun, siyasi olarak makama yerleştirilen kişilerin koltuk hevesine alet olması ne acı!” diye paylaşımlarda bulundu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de Twitter’daki bir takipçisinin, ”AK Partili dostlarıma soruyorum! Hüseyin Sözlü iktidar başkanı olsaydı, eşi mobbinge maruz kalır mıydı?” tepkisini, ‘retweet’ yaparak takipçileriyle paylaştı.

”DİLEKÇESİNDE MOBBİNG İFADESİ YOK”

Adana İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hayati Koca ise ‘mobbing‘ iddialarını yalanladı.

Geçen hafta içerisinde istifa dilekçesinin alındığını belirten Koca, “Görev değişikliğiyle belediyeye geçmek istediğini bildirmişti. Bu talebi bakanlıkça kabul edilmedi. Bu nedenle görevden ayrılmak istediğine dair bir dilekçe verdi. Dilekçesinde ‘mobbing’ ifadesi veya baskı gördüğüne dair bir ifadesi yok” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.