logo

10 Ocak 2015

Messi’nin akıl almaz transfer maliyeti!

FC Barcelona’dan ayrılması gündeme gelen Lionel Messi’yi transfer edecek kulüp, 5 yıl için tam 600 milyon Euro’yu gözden çıkarmak zorunda.

Lionel MessiFC Barcelona’nın dünyaca ünlü yıldızı Messi’yi transfer etmek isteyen kulüp tam 600 milyon Euro’yu gözden çıkarmak zorunda kalacak.

Son günlerde adı Chelsea ile anılan ancak Manchester City ve Paris Saint Germain’in de gündeminde bulunan Lionel Messi’nin maliyeti tam anlamıyla dudak uçuklatıyor.

Sözleşmesinde 250 milyon Euro’luk serbest kalma maddesi bulunan Arjantinli yıldız için ödenecek tutar bununla da bitmiyor. Katalan ekibinden yıllık 20 milyon Euro kazanan Messi, olası bir transferi halinde ise bu rakamın 2 katını istiyor.

Ortalama 5 yıllık bir sözleşmeye imza atması beklenen Messi için bu sürede harcanacak tutar ise 200 milyon Euro gibi dev bir ücret anlamına geliyor.

Messi için ödenecek vergi tutarı ise yaklaşık 150 milyon Euro. Tüm bu rakamlar bir araya geldiğinde ise Messi’yi elde etmek isteyen kulübün kasasında 600 milyon Euro bulunması gerekiyor.

Bu tutarı şu anda ödeyebilecek takımlar arasında Manchester City ve Paris Saint-Germain gösterilirken, Chelsea’nin ise böyle bir yükün altına giremeyeceği konuşuluyor.

İŞTE MESSI’NİN MALİYETİ
Bonservisi 250 milyon Euro
5 yıllık ücreti 200 milyon Euro
Vergi 150 milyon Euro
TOPLAM: 600 milyon Euro

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.