logo

Logonun sırrını bakan şimşek açıkladı

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Erdoğan’ın seçim logosunda Arapça Muhammed isminin kullanıldığını belirtti.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Twitter hesabından Başbakan Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kullandığı logoya ilişkin açıklama yaptı.

Bakan Şimşek, açıklamasında logoda Arapça ‘Muhammed’ isminin kullanıldığını söyledi.

Bakan Mehmet Şimşek logoyu da paylaştığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Cumhurbaşkanı adayımız Sn Erdoğan’ın logosunda Arapça ile “Muhammed” isminin kullanıldığını Biliyor musunuz… “

‘KENDİ YORUMUM’
Şimşek, paylaşımının sosyal medyada yayılmasının ardından attığı tweet’lerle sözlerinin kendi görüşünü yansıttığını belirtti.

Paylaşımında “Logo ile ilgili yorumda, Arapça bilenlerin bu çağrıştırmayı yapmaları nedeniyle böyle bir benzerliğe dikkat çektik” ifadesini kullanan bakan şunları kayetti:

“Elbette ki logodan böyle kesin bir sonuç çıkarmak mümkün değil. Yorum tamamen öznel niteliklidir. Sonuçta bir esere bakarken herkesin bakış açısı farklı olabilir. Bu nedenle maksadı aşan yorumları üzülerek okudum. Daha fazla yanlış anlaşılmanın önüne geçmek adına sizlere bu açıklamayı yapma ihtiyacı hissettim.”

Bakan Şimşek, kabinede sosyal medyayı en sık kullanan bakanlardan biri olarak biliniyor. Onaylanmış hesabı olan Bakan Şimşek’in yaklaşık 945 bin takipçisi bulunuyor.

Etiketler: » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.