logo

Lice’deki askerlerin silahlarına el kondu

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde hafta sonu 2 kişinin öldüğü olaylar sırasında bölgede görev yapan askerlerin silahlarına incelenmek üzere savcılıkça el kondu.

Lice’de Ramazan Baran ve Baki Akdemir’in hayatını kaybettiği olaylarla ilgili bölgede inceleme yapan Diyarbakır Barosu heyeti, olayı soruşturan savcılarla da görüştü.

Baro Başkanı Tahir Elçi, cumhuriyet savcılarının kendilerine olayın hassasiyetinin farkında olduklarını, olay mahallinde bulunan görevli personelin kimliklerinin tespit edildiğini, kovanların toplandığını ve personelin silahlarına el konulduğunu söylediğini açıkladı.

Elçi, savcıların soruşturmanın tarafsız bir şekilde yürütüleceğini söylediğini de sözlerine ekledi.

Diyarbakır Barosu Başkanı Elçi, bu hassas süreçte soruşturmanın kuşkuya yer bırakılmayacak şekilde yürütülmesinin önemli olduğunu savundu.

Bu arada İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilen 2 mülkiye başmüfettişi de, Diyarbakır’a giderek incelemelere başlayacak.

Lice ilçesinde inceleme yapan İHD heyeti de, bunu bir rapor halinde kamuoyu ile paylaşacak. HDP de, haftalık grup toplantısını yarın Lice’de yapacak.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
589 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.