logo

Lice gerginliğinde bir çocuk öldü

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yaşanan olaylar nedeniyle izinsiz gösteri yapan gruptan bir çocuk hayatını kaybetti.

Merkez Seyhan ilçesi Güneykuşak Bulvarı’nda barikat kurup yolu yaya ve araç trafiğine kapatan göstericiler, polise taş, havai fişek ve molotofkokteyliyle saldırdı.

Tazyikli su ve biber gazıyla müdahale edilen gruptakilerin gösterisi sırasında 14 yaşındaki İbrahim Aras yaşamını yitirdi.

Aras’ın cenazesi güvenlik önlemi altında olay yerine giden cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından bölgeden alındı.

Adana Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, eylemcinin el yapımı patlayıcı olduğu değerlendirilen bir maddenin infilakı sonucu hayatını kaybettiği açıklaması geldi.

Yazılı açıklamada, PKK/KCK terör örgütü mensubu şahıslar tarafından yapılan kanunsuz eylemler kapsamında Hürriyet Mahallesi Güney Kuşak Bulvarı’nda sokak eylemlerinin başladığı belirtildi.

Lastiklerle ateş yakılarak ana caddenin her iki yönünün trafiğe kapatılması ve araçların durdurularak kimlik kontrolünün yapıldığı bilgisi alınması üzerine, güvenlik güçlerince gerekli emniyet tedbirleri alınarak usulüne uygun şekilde vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla kademeli olarak müdahale yapıldığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bu esnada müdahale edilen sokak eylemcileri tarafından güvenlik güçlerimize yönelik çok sayıda el yapımı patlayıcı, molotofkokteyli, taş, sopa vb. madde ve malzemelerle saldırıda bulunulmuştur.

Bahse konu yerde saat 17.15 sıralarında sokak eylemleri devam ederken iç kısımda bulunan 20067 sokak içerisinde büyük bir patlama sesi duyulmuştur.

Yapılan çalışma neticesinde 14-15 yaşlarında bir eylemcinin anılan sokak içerisinde el yapımı patlayıcı olduğu değerlendirilen bir maddenin infilakı ile olay yerinde hayatını kaybettiği öğrenilmiştir.

Bahse konu olaya Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından el konulmuş olup gerekli adli tahkikat çok yönlü olarak başlanılmıştır.”

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
650 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.