logo

Kuveyt Büyükelçisi’nden ‘dayak’ açıklaması

Ankara’da F-16 pilotu Hakan Karakuş’un Kuveyt Büyükelçiliği personeli tarafından dövülmesiyle ilgili konuşan Büyükelçi Abdullah Abdulaziz Al-Duwaikh, olayın başkaları tarafından gerçekleştirdiğini savundu. Büyükelçi Al-Duwaikh, “Mahkeme kararı olmadan sınırdışı edildiği duyulursa, Kuveytli yatırımcılar Türkiye’den ayrılacaktır” dedi.

Kuveyt Büyükelçisi Abdullah Abdulaziz Al-Duwaikh, F-16 pilotu Hava Pilot Kurmay Yarbay Hakan Karakuş’un Kuveyt Büyükelçiliği personeli tarafından dövülmesiyle ilgili olarak Hürriyet Daily News’a açıklamalarda bulundu.

Abdullah Abdulaziz Al-Duwaikh şu ifadeleri kullandı:

“Trafikte çıkan tartışmada pilot, elçilik aracındakilere, ‘Siz Araplar, Suriyeliler’ diye bağırıyor. Bizimkiler sessizce bankaya giriyor. Karakuş elçilik aracını tekmeliyor. Birileriyle pilot arasında kavga çıkıyor. Bu sırada diplomatımız ve şoför bankada, kaydı var.

Pilot için çok üzgünüm, saygılarımı gönderiyorum. Ancak, suçluluğu kanıtlanana kadar kimseyi Kuveyt’e geri göndermek istemiyoruz. Gönderirsek, parlamentomuz bana neden gönderdiğimi, kanıtı soracak. Türk yargısına güveniyorum ve mahkemeyi bekliyorum.

Burada birçok yatırımımız var. Mahkeme kararı olmadan sınırdışı edildiği duyulursa, Kuveytli yatırımcılar Türkiye’den ayrılacaktır. Çünkü bu ülkeye güvenemeyecekler.”

Etiketler: » » » » » » » »
Share
541 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.