logo

‘Kimseye diyet borcumuz yok’

Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Erdoğan’ın Siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, AK Parti’deki genel başkan seçimi sürecini değerlendirdi. Akdoğan, farklı isimle yazdığı köşesinde, Erdoğan’ın birçok kişiye önemli makamlar kazandırdığını vurguladı, “Hareketin kimseye diyet borcu yoktur” dedi.

Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, Yasin Doğan ismiyle yazdığı Yeni Şafak Gazetesi’ndeki yazısında önemli mesajlar verdi.

Genel başkanlık tartışmalarını değerlendirirken, siyasi hareketin liderinin Erdoğan olduğunun altını çizen Akdoğan, şu görüşü aktardı:

“Partinin genel başkanları zaman içinde değişebilir ancak bu hareketin lideri Erdoğan’dır. Bu büyük siyasi hareketin lideri olan Erdoğan’ın partinin geleceğinin sıkıntıya düşmemesini ve işin başındayken partinin sorunsuz şekilde kongre yapmasını istemesi onun en tabii hakkıdır. Kongre tarihini, başka isimlere endeksleyerek farklı yerlere çekmek son derece yanlıştır. AK Parti, büyük badireleri ‘parti bütünlüğünü’ koruyarak atlatmıştır. Erdoğan’ın bu konuda hassasiyet göstermesinden daha doğal bir şey olamaz”

‘ERDOĞAN MAKAMLAR KAZANDIRDI’
Erdoğan’ın 9 seçim kazandığını vurgulayan Akdoğan, parti içinde “makam taksimatı” hesabına girilmemesi gerektiğini belirtirken, “Erdoğan birçok kişiye önemli makamlar kazandırmıştır” hatırmatmasını yaptı.

Başdanışman Akdoğan, yazısını şöyle sürdürdü:

“Erdoğan dokuz seçimi de kazanmış, bir çok kişiye de önemli makamlar kazandırmıştır. AK Parti içinde yeni dönemi ‘makam taksimatı’ mantığıyla ele alacak ve partinin bugüne kadarki siyaset felsefesine ve dava anlayışına aykırı hareket edecek kimse olmadığını düşünüyorum. Bir çok değerli isim AK Parti’nin kuruluşundan bu yana önemli katkılarda bulunmuş ve önemli bir misyon icra etmiştir. Bu hareketin gençlerle aşılanması ve yeni hedeflerin yeni kuşaklarca benimsenmesi fikriyatı doğru algılanmalıdır. Kimse kendi kişisel pozisyonunu korumak için dava söylemini perde olarak kullanmamalı, kendisini olmazsa olmaz göstermemelidir… AK Parti kulislerin değil kural ve kurulların partisidir. Partinin geleceği adına söz söyleme yetkisi yetkili kurullara aittir. Erdoğan’ın iradesi ve ilgili kurulların takdiri tüm kişisel söylemlerin ve hesapların üzerindedir… Bizimle ilgili ‘şuna karşı, buna karşı’ gibi tezviratlar son derece yersizdir. Biz ‘Yeni Türkiye’ idealinin ve Erdoğan’ın yanındayız. Erdoğan’a ve bu ideale karşı olan kimse biz ona karşı oluruz. Bu hareketin kimseye bir diyet borcu veya açık hesabı bulunmamaktadır.”

Etiketler: » » » » »
Share
454 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.