logo

Jet Fadıl’ın ‘Eyub El-Ensari’ vurgunu!

Maldivlerde erkek kadın ayrı tatil projesi’ sloganı ile 60 bin kişiden para toplayan Fadıl Akgündüz’ün proje için ödeme yapmadığı, projenin bu yüzden iptal edildiği ortaya çıktı.

Fadıl Akgündüz’ün son yatırımı muhafazakar kesimler için Maldivler’den ada satın alıp, billboardlara astırdığı reklamlarla “Maldivlerde Müslümanların özel adası oldu. Hayırlı olsun” diyerek lüks tatil pazarlamaya başlaması oldu. Akgündüz, “Müslümanların iktidarında”, “Müslümanlar” rahat bir tatil yapsın ve İslam coğrafyasının dört bir yanında acı çeken Müslüman kardeşleri için huzurlu bir ortamda huşu içinde dua etsinler diye ada satın aldı ve “Artık Müslümanların özel adası oldu” diyerek pazarlamaya başladı.

Ancak Akgüzndüz verdiği ilanlarda Peygamber Efendimiz’i (SAV), Medine’ye hicret ettiğinde evinde misafir eden ve fetheden orduda olmak için İstanbul’a kadar gelip şehit olan Hz. Ebu Eyyub El Ensari’nın adını kullanarak “Müslümanların özel adası oldu” reklamı verdi.Jet Fadıl bu ilanlarla 170 milyon dolar topladı

“Jet Fadıl” olarak bilinen Fadıl Akgündüz “Maldivler’de Müslümanlara özel ada”projesinin iptal olduğu ortaya çıktı. Projenin ortağı Abdurrahman Akarsu, “Fadıl Akgündüz 60 bin kişiden 170 milyon dolar topladı. Biz de ödemeleri yapmadığı için sözleşmeyi feshettik. Dolandırıcılık davası açacağız” dedi.

Posta’da yer alan habere göre Akgündüz, Avrupa ‘daki Türkler’den “Siirt’te otomobil fabrikası kuracağım” diye topladığı paralarla planladığı projesini gerçekleştirememişti. İstanbul Beylikdüzü’nde 600 dairelik konutu teslim edemedi ve binlerce kişi mağdur oldu. Jet Fadıl, son olarak da İstanbul Bayrampaşa’daki İslami devre mülk otel Caprice Gold’u hâlâ teslim etmedi.

170 MİLYON DOLARLIK YENİ VURGUN

İstanbul’daki reklam panolarını ‘Maldivlerde Müslümanlar’ın özel adası oluyor’ afişleriyle donatan Fadıl Akgündüz, günlüğü 99 Avro’dan bu projenin satışına başlamıştı. Ancak projenin Mayıs ayı sonunda iptal olduğu ortaya çıktı.

DOLANDIRICILIK DAVASI AÇILIYOR

Projeye, Maldivler’deki ADK Grup adlı şirket ile birlikte ortak olan Abdurrahman Akarsu, “10 bin liraya satılması gereken yerleri para toplamak için bin liraya sattı. Para topladı ama bize olan yükümlülüklerini yerine getirmedi. Mahkeme kanalıyla sözleşmeyi feshettik. Ada ile artık Fadıl Akgündüz’ün ilgisi yok. Dolandırıcılık ve tazminat davası açacağız” dedi.

Kaynak: Timeturk

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
Share
729 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.