logo

05 Ocak 2017

İzmir Adliyesi önünde bombalı terör saldırısı: 2 şehit

İzmir’de bir terör saldırısı gerçekleştirildi. Bir araçla adliyeye girmek isteyen teröristler, polisle girdikleri çatışmada bombalı aracı patlattı. Saldırıda 1 polis ile bir adliye çalışanı şehit olurken, 2 terörist de öldürüldü. İzmir Valisi, saldırıya ilişkin açıklamasında “İlk bulgular PKK’yı gösteriyor” dedi.

izmir-adliye-bombali-saldiri-patlamaİzmir Adliyesi’ne bombalı araçla düzenlenen terör saldırısında 1 polis ile 1 adliye çalışanı şehit oldu; aralarında polislerin de olduğu 7 kişi de yaralandı.

Adliyeye girmek isteyen şüpheli araç içerisindeki teröristlerle onu durdurup arama yapmak isteyen polisler arasında çatışma çıktı.

Çatışma sırasında bombalı araç teröristlerce patlatıldı. Saldırıda 1 polis ile 1 adliye çalışanı şehit oldu. Aralarında polislerin de olduğu 6-7 kişinin de yaralandığı bildirildi.
Çatışmada polisle çatışmaya giren 2 terörist öldürüldü. Saldırı sonrası bir teröristin kaçtığı iddiaları üzerine operasyon başlatıldı.

İZMİR’DE ŞEHİT DÜŞEN KAHRAMAN POLİS FACİAYI ÖNLEDİ

İzmir’deki terör saldırısında şehit düşen polis memuru Fethi Sekin’in, dikkati ve kahramanlığı sayesinde büyük bir faciayı önlediği ortaya çıktı.

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi Motosikletli Şahinler Timi’nde görevli 43 yaşındaki Sekin, yaklaşık 9 yıldır görev yaptığı İzmir Adliyesi önünde düzenlenen terör saldırısında şehit düştü.

Adliye binası C kapısı istikametine seyreden şüpheli aracı gördükten sonra yola çıkan Fethi Sekin, dikkati ve tecrübesi sayesinde çok sayıda insanın yaşamını kurtardı. Teröristleri fark ettikten sonra silahını çeken şehit polis memuru, aracın kapıya yönelmesine mani oldu.

Araçtan inen silahlı teröristleri de kovalayan Sekin, açılan ateş sonucu şehit oldu.

Şehit polis memuru, kovalamaca sırasında da teröristlerden birini öldürdü.

Bu arada, İzmir Valisi Erol Ayyıldız da şehit Sekin için, “Şehit düşen cefakar ve fedakar polis memuru, olayın daha az zaiyatla atlatılmasını sağladı.” ifadelerini kullanmıştı.

ŞÜPHELİ ARAÇ PATLATILDI

Patlama nedeniyle çevredeki kafe ve iş yerlerinde büyük hasar meydana geldi. Patlama sonrası bölgeye çok sayıda itfaiye, ambulans ve sağlık ekipleri sevk edildi.
Güvenlik güçleri de bölgede güvenlik çemberi oluşturdu. Olası bir bomba veya terör saldırısı ihtimaline karşı önlemler alındı. Manas Bulvarı Salhane dere kenarında inceleme yapan polis ekipleri, bölgeye trafik akışını kesti.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
556 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

BAŞAKŞEHİRNET