logo

16 Aralık 2014

İşte UEFA’nın Fenerbahçe-Trabzonspor kararı

UEFA, Fenerbahçe ve Trabzonspor’un birbirleri hakkında yaptıkları şikayet başvurularını reddetti.

uefaUEFA’dan yapılan yazılı açıklamada, Trabzonspor’un, 9 Mayıs 2014 tarihli şikayeti üzerine UEFA Disiplin Kurulu’nun, Fenerbahçe ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) hakkında açtığı soruşturma ile Fenerbahçe’nin “Trabzonspor’un 3 maçta şike ve teşvik eylemleri yaptığını” iddia ederek, 18 Haziran 2014 tarihinde UEFA’ya yaptığı başvurunun sonuçlandığı belirtildi.

Trabzonspor, “şike” sürecinin yaşandığı iddia edilen 2010-2011 sezonu şampiyonluğu konusunda TFF’nin bir ceza vermemesi nedeniyle UEFA’ya başvurmuştu. UEFA Disiplin Kurulu da müfettiş raporları doğrultusunda bugün bir karar verdi.

UEFA, Trabzonspor’un, Fenerbahçe ve TFF hakkındaki bu şikayetini reddetti.

Trabzonspor Kulübü, “Şike sürecinin yaşandığı 2010-2011 sezonuna ilişkin olarak ulusal ligde gerekli disiplin yaptırımlarının uygulanması ve Trabzonspor’un hakkının teslim edilmesi için” UEFA’ya 9 Mayıs 2014’te başvuruda bulunmuştu.

– Trabzonspor’a 10 bin avro ceza

UEFA’nın, 2014-2015 sezonu UEFA müsabakalarına katılım için gerekli olan formları uygun bir şekilde doldurmadığı için Trabzonspor Kulübü’ne 10 bin avro para cezası verdi.

– Fenerbahçe’ye de ret-

UEFA, Fenerbahçe’nin, Trabzonspor’la ilgili şikayet başvurusunu da reddetti.

Fenerbahçe, “Trabzonspor’un 3 maçta şike ve teşvik eylemleri” yaptığını iddia ederek, 18 Haziran 2014’te UEFA’ya başvurmuştu.

UEFA’dan, her iki ret gerekçesi hakkında da açıklama yapılmadı.

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.