logo

01 Temmuz 2014

İşte Olcan’ın kazanacağı yıllık ücret!

Galatasaray’la anlaşan Olcan Adın’ın sarı-kırmızılı kulüpten ne kadar ücret alacağı da belli oldu.

Sarı-kırmızılı kulübün İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan ile Karadeniz ekibinin CEO’su Burak Gürdal arasında dün yapılan zirvede taraflar el sıkıştı. Cim-Bom, 3.7 milyon euro bonservis ve Salih Dursun’u bedelsiz verirken, Burak Yılmaz’ın transferinden kalan 900 bin euroluk KDV’yi ödemeyi de kabul etti.
Galatasaray transferde bombayı patlarak Olcan Adın için Trabzonspor’la her konuda anlaştı. 1 yıl daha kulübüyle sözleşmesi bulunan 29 yaşındaki yıldız futbolcu için uzun süredir temaslarda bulunan sarı-kırmızılılar dün sonunda Karadeniz ekibini ikna etmeyi başardı.

İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan ile Trabzonspor CEO’su Burak Gürdal geçen hafta başkanlar düzeyinde yapılan zirvenin ardından detayları masaya yatırdı. Aynı zamanda Beşiktaş’ın da transfer etmek istediği Olcan’ı renklerine bağlamak için her türlü fedakârlığa hazır olan Galatasaray, 1 yıl sözleşmesi kalan milli futbolcu için 3.7 milyon euro bonservis bedeli ödemeyi kabul etti.

Sarı-kırmızılılar, Burak Yılmaz’ın transferinden kaynaklanan 900 bin euroluk KDV’nin ödenmesi konusunda sorun çıkarmayacağını da bildirdi.

Böylece Olcan Adın’ın bonservisi için Galatasaray’a toplam 4.6 milyon euroluk bir hesap çıktı. Sarı-kırmızılılar aynı zamanda Trabzonspor’a bu transfer için devre arasında Kayserispor’dan 2 milyon 750 bin euroya transfer ettiği Salih Dursun’u da bedelsiz olarak verdi. Galatasaray ile Trabzonspor arasındaki Olcan zirvesinde tarafların el sıkışması üzerine iki kulüp de KAP’a resmi bildirimde bulundu.

2 milyon euro alacak
G.Saray, Trabzonspor’dan sonra Olcan’la da her konuda anlaşma sağladı. Başarılı futbolcu ile 4 yıllık sözleşme yapılacağı belirtildi. Olcan’ın her sezon için 2 milyon euro garanti paranın yanı sıra 15 bin euro da maç başı ücreti alacağı belirtildi. Trabzon’dan alacağı olan 500 bin eurodan da vazgeçen yıldız futbolcunun kısa süre içinde sözleşme imzalaması bekleniyor.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
820 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.