logo

İsrail’den kalan patlayıcı cisimler Filistinlileri tedirgin ediyor!

İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılardan kalan patlayıcı cisimler, ekin döneminde Filistinli çiftçileri tedirgin ediyor.

filistin-gazze-patlayıcı-çiftçiTarlalarını ekine hazırlayamaya çalışan Filistinli çiftçiler, makine ve alet gibi çeşitli imkansızlıkların yanı sıra tarlalara düşen top, füze ve tank mermisi gibi patlamamış cisimlerin de sıkıntısını yaşıyor.

Gazze’nin sınır bölgesinde tarlası bulunan çiftçilerden Cebr Ebu Ruceyl, bu konuda yaşadıkları sıkıntıları anlattı.

Bölgede daha önce temizleme çalışması yapıldığını aktaran ancak hala patlamayan cisimlerin olabileceğini dile getiren Ebu Ruceyl, “İsrail’in Gazze’den çekilirken bıraktığı patlamamış cisimler yüzünden arazimi kış mevsimine hazır etmem hayatıma mal olabilir” dedi.

İsrail’in patlamamış bomba, mayın ve roket kalıntılarını gömmüş olabileceğini de söyleyen Ebu Ruceyl, “Bütün çiftçiler arazilerinde bulunan roket, mayın ve bombaların çoğunu topladı ve imha edildi. Ancak yerin altında kalan mühimmat var ve bundan kolayca kurtulamıyoruz” diye konuştu.

Ebu Ruceyl, tehlikelere rağmen arazisinde çalışmaya devam ettiğini vurgulayarak, “Hayatımıza mal olabilecek ‘ölüm cisimleri”nin korkusuyla bastığımız her adıma çok dikkat ediyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.