logo

İsmailağa’daki ‘bacanak kavgası’ Alperenler’e sıçradı

İsmailağa Cemaati içinde uzun süredir devam eden kavgaya Alperen Ocakları da girdi.

Kavga Marifet Dergisi’nde Mahmut Ustaosmanoğlu’nun bacanağı Muhammed Keskin’in hükümeti çok sert eleştiren kapak yazısından sonra gündeme geldi. Keskin yazısında, hükümetin yanı sıra iktidarın yayın organı Yeni Şafak’ı da çok sert bir dille eleştirdi.

Cemaat ve hükümet arasındaki kavgaya Büyük Birlik Partisi’nin gençlik teşkilatı olarak bilinen Alperen Ocakları da yayınladıkları açıklamayla dahil oldu.

“Anadolu alimlerini size yedirmeyiz” başlıklı açıklamada, Alperen Ocakları Yeni Şafak gazetesini topa tutarak, “Malum gazetenin hatalarından dönmesi ümidiyle sürdürdüğümüz suskunluğumuzu, haddi yeterince aşmışlık karşısında bozuyoruz” dedi.

Muhammed Kesin’e sahip çıkan açıklamada, “Size, başta Muhammed Keskin Hocaefendi olmak üzere hiçbir ehli sünnet alimini yem edecek değiliz.” denildi.

İşte Alperen Ocakları’nın açıklaması:

“Marifet dergisinin son sayısında Muhammed Keskin Hocaefendi, Türkiye’de ehli sünnet vel cemaat çizgisine yapılan saldırıları ve bu saldırıların destekçilerini tetkik etmiş, Anadolu’nun asli unsurları olan ehli sünnet Müslümanlarının üvey evlat muamelesi gördüğünü dile getirmiştir. Akabinde havuz medyasının baş taşeronu Yeni Şafak Grubu, saygıdeğer Hocaefendiyle alakalı karalama ve iftira kokan haberlerle ehli sünnet ulemasına her olayda takındığı tavrı yinelemiştir.

Alperen Ocakları olarak, bu zamana kadar ümmetin arasında tefrikanın derinleşmemesi ve malum gazetenin hatalarından dönmesi ümidiyle sürdürdüğümüz suskunluğumuzu, haddi yeterince aşmışlık karşısında bozuyoruz.

Doğrusu Yahudi dönmelerinin tefsirlerini dağıtarak şöhret bulmuş bir gazetenin “yavuz hırsız ev sahibini bastırır” misali suçu aşikar olunca basbas bağırmasını garip bulmuyoruz. Bu kitlenin dününe bakarak bugünde şer odaklarının laklakçılığını yapmasına da şaşırmıyoruz.

Ey yeni şafak grubu! Anadolu’nun ehli sünnet evlatları yiğit Alperenler, ehli sünnetin ve ehli sünnet içinde neşvü nema bulmuş tasavvuf ekollerinin her daim müdafisi ve kollayıcısıdırlar. Size, başta Muhammed Keskin Hocaefendi olmak üzere hiçbir ehli sünnet alimini yem edecek değiliz. Bu millet Allah Resulünün varislerine gösterdiği hürmet ve o varislerin tavsiyeleri neticesinde asırlar boyunca İslamın sancaktarlığına haiz olmuş bir millettir.

Sizler şiadan aldığınız takiyye kültürünüzle İslamı alemşümul çizgiden çıkarıp selefi postmodernizme kaydıramayacaksınız. Allah’a hamd ve sena olsun ki bu ümmetin “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” şiarıyla hareket eden alimleri, mollaları, şeyhleri ve Allah’ın hükmü peygamberin risaleti dışında hiçbir ölçü tanımayan Muhsin-i tavır sahibi Alperen Türk gençliği vardır.

Çaldığınız fitne fesat mayası, tarihten firavunları, nemrutları, ebu cehilleri de getirseniz Anadolu coğrafyasında tutmayacaktır.

Allah’ın izniyle gerek Muhammed Keskin hocamızın gerekse diğer Anadolu alimlerimizin haklı davalarında her daim yanında olmak bizler için namus ve şeref borcudur. Al-i ulemaya hürmetlerimizi ve dualarımızı gönderiyoruz.

Milletin evlatları sizlerle.”

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
761 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.