logo

IŞİD kan donduran vahşetlerine bir yenisini ekledi!

Irak’ta ve Suriye’de katliamlarına devam eden terör örgütü IŞİD bugün yayınladığı bir videoda yeni bir vahşete imza attı. IŞİD zinayla suçladığı bir kadını recm ederek öldürdü.

IŞİD-recmTerör örgütü IŞİD’in en önemli yeteneklerinden biri de, internet aracılığıyla sosyal medyayı çok iyi kullanması. Sosyal medyada üst düzeyde propaganda yapan IŞİD bugün yayınladığı bir videoyla yine isminden söz ettirdi.

Suriye’nin Hama bölgesinde IŞİD’in zinayla suçladığı Suriyeli genç bir kadın, babasının da katılımıyla taşlanarak öldürüldü.

Suriye ve Irak’ta kontrolü altında bulunan bölgelerde “şeriat” ilan eden IŞİD, evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçladığı genç kadını recm etti.

Görüntülerde, genç kadının taşlanarak öldürülmesi olayına babası da katılıyor. Baba, zinayla suçlanan kızını affetmediğini belirterek, ilk taşı atan kişi oluyor. Genç kadın ise, affetmesi için babasına yalvarıyor.

IŞİD’in yayınladığı videoda, taşlanarak öldürülen genç kadının, Hama bölgesinde şeriat kurallarına göre cezalandırılan ilk kişi olduğu vurgulandı ve bu açıdan “şanslı” olduğu ileri sürüldü.

Terör örgütü IŞİD militanları geçmişte, Suriye’de birçok kadını taşlayarak öldürmüştü. Yeni olan ise, IŞİD’in ilk kez taşlayarak öldürdüğü bir kadının görüntülerine yayınlaması oldu.

Etiketler: » » » » » » »
Share
660 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.