logo

‘İhanet içinde olan MGK’da ele alınır’

ASKON Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ulusal güvenliğimizi tehdit eden, vatanına ihanet içinde olan her yapı, Milli Güvenlik Kurulu’nda ele alınır ve onun gözünün yaşına bakılmaz, tavsiye kararı çıkar” dedi.

Recep Tayyip ErdoğanCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen Anadolu Aslanları İş Adamları Derneğinin (ASKON) 9. Olağan Genel Kurulu’nda konuştu.

Türkiye’deki bütün cemaatlerin, vakıfların, derneklerin ve teşekküllerin hedef yapıldığının doğru olmadığının altını çizen Erdoğan, “Milli Güvenlik Kurulu’nda bu türden kararların alındığı yalanı sürekli pompalanıyor. Burada, ASKON’un Genel Kurulu’nda açık açık ifade ediyorum. Ulusal güvenliğimizi tehdit eden, vatanına ihanet içinde olan her yapı, Milli Güvenlik Kurulu’nda ele alınır ve onun gözünün yaşına bakılmaz, tavsiye kararı çıkar” dedi.

Konuşmasında Gezi olaylarına da değinen Erdoğan, “Gezi olayları kontrol edilmemiş, bastırılmamış olsaydı, sokaklar şiddete teslim olmuş olsaydı acaba Türkiye bugün nerede olurdu? Bu Mısır’da cevabı verildi” dedi.

Yalova’da 250 ağacın kesildiğini belirten Erdoğan, “Türkiye’de ağaç dediler. Yalova’dakiler ağaç değil mi Kadıköy’de başlayıp Taksim Meydanı’na gelen zat, oradaki 12 tane ağacın yeri değiştirildi, kesilmedi o ağaçlar. Ama Yalova’dakiler kesildi. 250’yi aşkın ağaç kesildi. Nerede o çevreciler? Nerede o Taksim’e yürüyenler? Asırlık çınarlar ağaçtan sayılmıyor. Neredesiniz tencere tavacılar? Konuşun bakalım” ifadelerini kullandı.

SANATÇILARA ÇAĞRI
“Bu ülkenin değerli sanatçısı Yavuz Bingöl’ü linç etmek için ellerindeki her vasıtayı kullanıyorlar” diyen ve sanatçılara çağrıda bulunan Erdoğan, “Cesur olun. Mahalle baskısına, dayatmalara, tekellerin tuzaklarına karşı cesur olun. Hiçbir sanatçımızın tahkir edilmesine, linç edilmesine, dışlanmasına asla izin vermeyecek, hakkın, hakikatin ve onların yanında dimdik durmayı sürdüreceğiz” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.