logo

‘İflası Ekmel’

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, düzenlenen basın toplantısında ‘Pensilvanya’ ile Ekmeleddin İhsanoğlu’na yüklendi. İşler, “Pensilvanya’daki zat Ekmel için ‘İhsani Ekmel’ gibi ifadeler kullanmıştı. Çatı çöktü. İflası Ekmel oldu.” dedi.

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, resmi olmayan sonuçlara göre Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olduğunun açıklamasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Emrullah İşler açıklamalarında şunlara yer verdi.

“Çatı’nın çöktüğünü hep birlikte, 77 milyon ve bütün dünya görmüş oldu. Bu ‘çatı’nın altında kalanlar var. Elbette onların ödeyeceği bir takım bedeller olduğunu düşünüyorum. Çatı aday övünüyordu ’13 parti beni destekliyor’ diye. Biz de bu partilerin bir kıymeti olmadığını söylemiştik. Neticede bugün bunun net olarak anlaşıldığını görüyoruz.

En önemlisi bu dayatmanın arkasında Pensilvanya’nın olduğunu ve parale yapının olduğunu söylemiştik. Bunlar da yapmış olduğu açıklamalarla bunu doğrulamış oldular.

Türkiye’yi bozarak ve dini terimleri kötü bir şekilde kullanarak ‘İhsani Ekmel’, ‘İmanı Ekmel’, ‘Rızayı Ekmel’ gibi ifadeler kullanmıştı Pensilvanya’daki zat. Şu an itibariyle bende onun bu kullanımına göndermede bulunarak seçim sonuçları ‘İflası Ekmel’ olmuştur. Bir ‘İflası Ekmel’ yaşadılar.”

Etiketler: » » » » » » » »
Share
861 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.