logo

Hizbullah Cemaati’nden kritik açıklama

PKK sempatizanlarının IŞİD bahanesi ile gerçekleştirdiği şiddet eylemleri üzerine hedef alınan Hizbullah Cemaati, son gelişmelerle ilgili bir açıklama yaptı.

Hizbullah Basın Bürosundan yapılan kamuoyu açıklaması şöyle;

“Kendileriyle savaşılanlara (Müminlere), zulme uğramış olmaları sebebiyle,(savaş konusunda) izin verildi. Şüphe yok ki Allah, onlara yardıma mutlak surette kadirdir. (Hac 39)

Son günlerde Kobane’deki gelişmeler bahane edilerek genelde Müslüman halkımıza özelde ise İslami kesimlere yönelik komple bir saldırı ve savaş dayatıldığı görülmektedir. Bu durumda saldırıya uğrayan herkesin nefs–i müdafaa hakkı vardır.

Kardeşlerimize güvenlikleri için tedbirli davranmalarını ve saldırı durumunda kendilerini korumalarını tavsiye ediyoruz. Müslüman halkımız ve mensuplarımız şunu bilsin ki; Hizbullah Cemaati, kendilerini korumak için Allah’ın izniyle ne gerekiyorsa yapacaktır. İslami değerlere ve Müslüman halkımıza yönelik yapılacak hiçbir saldırı, zulüm ve haksızlığı kabul etmeyeceğimizi ve buna karşı duracağımızı kamuoyuna bu vesileyle ilan ediyoruz.

Vahşi saldırılar sonucu şehit edilen kardeşlerimizin şehadetini tebrik eder, aile ve dava arkadaşlarına taziyelerimizi bildiriyor, yaralı kardeşlerimize de Cenab–ı Allah’tan şifalar diliyoruz.

Davamızın sonu Allah’a hamd etmektir.”

ADANA’DA MUSTAZAFLAR’A SALDIRI GİRİŞİMİ

Kobani’de bozguna uğrayan PKK’lılara destek için Türkiye’yi savaş alanına çevirmeye çalışan terör yandaşları, Mustazaflar Cemiyeti Adana Şubesine silahlı saldırı girişiminde bulundu.

İlkha’nın haberine göre; Seyhan ilçesine bağlı Gülbahçesi Mahallesi Kıbrıs Caddesinde bulunan Mustazaflar Cemiyeti Adana Şubesine 22.00`da PKK/HDP’lilerce silahlı saldırı girişiminde bulunuldu. Cemiyet binasını tarayan PKK’lıler, halkın sert karşılık vermesiyle geldikleri araçla geri kaçtılar.

Öte yandan, Gülbahçesi Mahallesinde toplanan PKK/HDP yandaşlarının, Mısır’daki baltacılar gibi yoldan geçen araçlara taş ve molotof atıp, vatandaşlara da saldırarak darp ettikleri belirtiliyor.

‘ŞEHİD SAYISI 6’YA YÜKSELDİ’

Hizbullah’a yakın kaynaklar PKK/HDP’lilerin Diyarbakır’da mütedeyyin kişi ve kurumlara yapılan saldırında 6 kişinin “şehid” olduğunu belirtti.

Pompalı silahlarla Köy-Der binasına yapılan saldırı sonucu katledilen dernek üyesi Turan Yavaş’ın ardından Riyad Güneş ve Hasan Gökgöz isimli dernek üyelerinin de PKK/HDP’li çeteler tarafından “şehid edildiği” söylendi. Diğer 3 kişinin ismi ise henüz belirlenemedi.

Yapılan saldırılar sonucunda 3’ü ağır olmak üzere 13 kişi de yaralandı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
846 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.