logo

Harp Akademileri Lojmanına polis baskını

Harp Akademileri Lojmanı-operasyon15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan operasyonlar kapsamında polis, Levent’teki Harp Akademileri Lojmanına baskın düzenledi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan Caddesi’ndeki yerleşkesinden konvoy halinde çıkan polis ekipleri, saat 04.30 sıralarında Harp Akademileri Lojmanına geldi.

Harp Akademileri Lojmanı-operasyonOperasyonun, 18 Temmuz’da Harp Akademileri Komutanlığı’na yönelik çalışmada elde edilen bilgiler ışığında başlatıldığı belirtildi.

100’den fazla sivil araç ve zırhlı araçlarla lojmana gelen polis, çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Operasyona özel harekat polislerinin yanı sıra çok sayıda çelik yelek giymiş sivil polisler katıldı. Çevik Kuvvet polisleri de gözaltı otobüsleri ile lojmanlara girdi.

Lojmanlara giren polisler içeride yaklaşık 3 saat arama yaptı. Yapılan operasyonda, aralarında rütbeli askerlerin de bulunduğu 40 şüpheli gözaltına alındı.

Harp Akademileri Lojmanı-operasyonŞüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda bulunan çok sayıda bilgisayar, dijital doküman ve belgeye el konuldu.

Gözaltına alınan zanlılar, sivil polis araçlarıyla Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Çalışma çerçevesinde Harp Akademileri Komutanlığı ve lojmanlar bölümündeki aramaların sürdüğü öğrenildi. Polis ekiplerinin bölgedeki güvenlik önlemleri devam ediyor.

Harp Akademileri Komutanlığı’nda, 18 Temmuz’da yapılan aramaların ardından gözaltına alınan 15 subay tutuklanmıştı.

Etiketler: » » » » » » »
Share
316 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.