logo

30 Kasım 2014

Hamzaoğlu Galatasaray’dan neden gönderildi?

G.Saray’ın yeni hocası Hamza Hamzaoğlu, 2009 yılındaki röportajında dini inançları gereği sarı-kırmızılı ekipten koparıldığını itiraf etti.

Hamza HamzaoğluGalatasaray’ın yeni Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu’nun sarı-kırmızılı ekipte futbol oynadığı yıllarda başarılı bir grafik çizmesine rağmen kulüpten ayrılmak zorunda kalması o dönem büyük yankı uyandırmıştı.

Hamza Hamzaoğlu’nun dini inançları nedeniyle sarı-kırmızılı takımdan dışlandığını ve gönderildiğini öne sürülse de başarılı futbol adamı uzun yıllar bu konuda konuşmaktan kaçındı, ta ki 2009 yılına kadar…

“Cemaatçi yapının parçası olarak görüldüm”

Hamzaoğlu 2009 yılında bu tartışmalara nokta koyan bir açıklama yaptı. Ülke TV spor muhabiri Taha Dağlı’ya verdiği röportajda Galatasaray’dan haksız bir şekilde ayrıldığını belirten Hamzaoğlu, o dönem sarı-kırmızılı ekipte oluştuğu iddia edilen cemaatçi yapının bir parçası olarak görüldüğü itiraf etti.

Galatasaray’dan ayrıldıktan sonra dönemin yöneticilerinin kendisinden özür dilediğini ifade eden Hamzaoğlu, “Elhamdülillah Müslümanım ancak dinimi Allah ile aramda yaşamayı tercih ediyorum, araya da kimseleri sokmak gibi bir niyetim yok” dedi.

“25 yaşında kaptan olunca, o yapının lideri gibi gözüktüm”

Ayrılmasının sebeplerinden birinin dini inançları olduğunu açıkça belirten Hamzaoğlu, “Daha sonra öğrendiğim kadarıyla, yönetimin takımda cemaatçi bir yapının oluştuğunu düşünmesi ve takım arkadaşlarımın 25 yaşında beni kaptanlığa getirmesi ayrılışımın zeminini hazırladı” diye konuştu.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.